ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZA Puławy podały szacunkowe koszty modernizacji kotłów w istniejącej elektrociepłowni
18.07.2019r. 14:54

Zakłady Azotowe Puławy szacują nakłady na modernizację pozostałych kotłów na istniejącej części elektrociepłowni na 450 mln zł - podała Grupa Azoty ZA Puławy w komunikacie dotyczącym informacji uzupełniających do wniosku na NWZ zwołane na 23 lipca.

Pod koniec czerwca, rada nadzorcza Puław zatwierdziła budżet dla projektu budowy bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe o łącznej wartości do 1,2 mld zł netto.

W celu dalszej realizacji projektu zarząd Puław zwołał na 23 lipca 2019 roku na godzinę 11.00 NWZ, przedmiotem którego będzie podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie w ramach projektu aktywów trwałych o łącznej wartości do 1,2 mld zł bez podatku od towarów i usług.

Inwestycja ma zostać sfinansowana w przeważającej części ze środków zewnętrznych.

Puławy podały także, że podstawowe wskaźniki ekonomiczne dla projektu wynoszą: ROI od 8,7 do 11,6 proc. oraz ROE od 9,0 do 12,8 proc. zależnie od wariantu pracy bloku (wysoka lub niska produkcja ciepła z bloku).
Realizacja projektu ma potrwać 36 miesięcy, a jej rozpoczęcie planowane jest we wrześniu 2019 r., po uzyskaniu zgód korporacyjnych, wydaniem pozwolenia rozpoczęcia prac (NTP).

Podane przez spółkę kamienie milowe dla projektu to: dostawa głównej konstrukcji stalowej - 11 miesiąc od NTP; zakończenie głównych robót fundamentowych budynku maszynowni i kotłowni - 14 miesiąc od NTP; dostawa generatora oraz turbina - 14 - 15 miesiąc od NTP; synchronizacja bloku z siecią - 31 miesiąc od NTP.

Wcześniej Puławy informowały, że blok energetyczny będzie spełniał wymagania stawiane przez konkluzje BAT. Nowy blok o mocy ok. 100MWe/300MWt będzie blokiem ciepłowniczo-kondensacyjnym z kotłem pyłowym węglowym. Blok będzie zasilany z istniejącej gospodarki węglowej.

W kwietniu Grupa Azoty informowała, że Puławy wstępnie przyjęły ofertę Polimeksu-Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy na budowę bloku energetycznego w Puławach. Wynagrodzenie generalnego realizatora inwestycji ma nie przekroczyć 1,16 mld zł netto.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE