ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

netTG.pl: Sławomir Obidziński zrezygnował z funkcji prezesa Taurona Wydobycie
19.07.2019r. 05:50

Jak ustalił portal netTG.pl, Sławomir Obidziński nie jest już prezesem Taurona Wydobycie. Ze źródeł zbliżonych do spółki portal dowiedział się, że w czwartek, 18 lipca postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji. Decyzję przekazał radzie nadzorczej w czasie jej posiedzenia. Zostało ono przerwane i ma być kontynuowane dzisiaj.

Sytuacja w spółce od kilku tygodni jest napięta. W ramach procedury sporu zbiorowego trwają negocjacje. Pracownicy domagają się podwyżek. Jak ustalił portal netTG.pl, prezes Obidziński informował stronę społeczną o trudnej sytuacji finansowej spółki oraz o potrzebie opracowania programu naprawczego.

Przypomnijmy, że Sławomir Obidziński został prezesem Taurona Wydobycie 4 czerwca. Zastąpił na tym stanowisku Zdzisława Filipa. Wcześniej Obidziński był prezesem Węglokoksu.
W spółce Tauron Wydobycie, którą do czwartku, 18 lipca, kierował Obidziński, działają trzy zakłady górnicze: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu oraz Brzeszcze w Brzeszczach. W ub. roku kopalnie spółki wydobyły ponad 5 mln t węgla (blisko 2,4 mln t w Sobieskim, ponad 1,4 mln t w Janinie i ponad 1,2 mln t w Brzeszczach), przynosząc straty.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: JA 19.07.2019r. 11:51
To sie naprezesowal. Choc pewnie jak patrzy sie na akcje na gieldzie to nic nie da rezygnacja.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 19.07.2019r. 12:21
A ile dostanie odprawy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE