ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Wyhamowanie zniżki cen ropy na skutek wzrostu napięć na Bliskim Wschodzie
19.07.2019r. 09:28

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem przewagi strony podażowej. Notowania ropy naftowej WTI zeszły już poniżej 56 USD za baryłkę, natomiast cena ropy Brent porusza się na poziomie nieprzekraczającym 63 USD za baryłkę.

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na minusie. Niemniej, spadki w trakcie dnia były jeszcze większe i dopiero pod koniec sesji stronie popytowej pomogły czynniki polityczne. Znów niespokojnie robi się bowiem na Bliskim Wschodzie. Amerykańskie władze powiadomiły o zestrzeleniu irańskiego drona w Cieśninie Ormuz po tym jak rzekomo nie odpowiadał on na wezwania do oddalenia się od statku wojskowego. Niemniej, Iran nie potwierdza tych informacji i twierdzi, że nie dotarła do władz tego kraju żadna wiadomość o zestrzeleniu drona.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Niezależnie od tego, jaka jest prawdziwa wersja wydarzeń, wczorajszy komunikat potwierdza, że Stany Zjednoczone i Iran są dalekie od jakiegokolwiek porozumienia, a powtarzające się co jakiś czas wzajemne oskarżenia tylko podgrzewają klimat wokół ich konfliktu. Niemniej, mimo gróźb, na razie obie strony utrzymują, że nie dążą do otwartego konfliktu zbrojnego, a podobne słowa i działania jak powyższe mają zapewne wywierać pewien nacisk na przeciwną stronę nieporozumienia.

Jakiekolwiek niepokoje na Bliskim Wschodzie są czynnikiem wspierającym stronę popytową na rynku ropy naftowej. Ten region świata jest niezwykle ważny pod kątem produkcji i eksportu tego surowca, a lokalne konflikty polityczne, a tym bardziej zbrojne, na ogół nie pozostają bez znaczenia dla całego regionu.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE