ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nakłady inwestycyjne w Grupie Orlen w pierwszej połowie 2019 r. wyniosły 1,7 mld zł
19.07.2019r. 10:19

W pierwszym półroczu 2019 r. nakłady inwestycyjne w Grupie Orlen osiągnęły poziom 1,7 mld zł, przy czym najwięcej, bo 1 mld zł, w segmencie downstream, czyli łącznie w części rafineryjnej, petrochemicznej i energetycznej - wynika z danych koncernu.

PKN Orlen podał w piątek, że z łącznych nakładów 1,7 mld zł, jakie przeznaczył na inwestycje w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r., 0,7 mld zł dotyczyło części rafineryjnej koncernu, 0,2 mld zł jego części petrochemicznej, a 0,1 mld zł części energetycznej.

Jak wyliczył PKN Orlen, w pierwszym półroczu 2019 r. w ramach nakładów inwestycyjnych koncern przeznaczył także po 0,3 mld zł na segmenty detalu i wydobycia oraz 0,1 mld zł na funkcje korporacyjne.

Wśród głównych projektów rozwojowych realizowanych w ramach Grupy Orlen w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r. koncern wymienił m.in. budowy instalacji: polietylenu w Czechach, metatezy w Polsce - w zakładzie w Płocku, a także PPF Splitter na Litwie oraz polskie projekty w ramach Strategii Kawernowej.

Jak informował wcześniej PKN Orlen, planowane w Grupie Orlen nakłady inwestycyjne na cały 2019 r. to 5 mld zł, z czego 2,4 mld zł na rozwój - downstream 1 mld zł, detal 0,5 mld zł, wydobycie 0,8 mld zł i funkcje korporacyjne 0,1 mld zł, natomiast na utrzymanie i regulacje - 2,6 mld zł.
Z danych opublikowanych w piątek przez PKN Orlen wynika, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r. zysk netto Grupy Orlen wyniósł 2,45 mld zł, przy czym w analogicznym okresie 2018 r. było to ponad 2,81 mld zł.

Według PKN Orlen, zysk netto Grupy Orlen w II kwartale 2019 r. wyniósł 1,6 mld zł przy wyniku ponad 1,7 mld zł w tym samym okresie 2018 r., natomiast przychody osiągnęły tam w tym czasie 29,2 mld zł, gdy w analogicznym okresie rok wcześniej było to 26,7 mld zł.

Jak podał koncern, w II kwartale 2019 r. EBITDA LIFO Grupy Orlen wyniosła ponad 2,7 mld zł, podczas gdy w tym samym okresie 2018 r. osiągnęła tam poziom 2,1 mld zł.

PKN Orlen poinformował, że nakłady inwestycyjne w II kwartale 2019 r. w Grupie Orlen wyniosły 994 mln zł, obejmując: rafinerię - 441 mln zł, petrochemię - 114 mln zł, energetykę - 69 mln zł, a także detal - 192 mln zł, wydobycie - 119 mln zł oraz funkcje korporacyjne - 59 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE