ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron planuje budowę farmy PV
19.07.2019r. 11:23

Budowę farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w miejscowości Mysłowice - Dziećkowice na terenie kwatery zrekultywowanego składowiska odpadów paleniskowych Elektrowni Jaworzno III planuje Tauron Wytwarzanie.

Tauron Wytwarzanie ogłosił właśnie postępowanie przetargowe na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego wraz z analizą produktywności oraz uzyskanie pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w miejscowości Mysłowice - Dziećkowice. Farma ma być zlokalizowana na terenie składowiska odpadów paleniskowych Elektrowni Jaworzno III.

Termin składnia ofert w tym postępowaniu upływa za dwa tygodnie, a projektu budowlano-wykonawczy wraz z analizą produktywności ma być gotowy do końca października. Jednocześnie Tauron Wytwarzanie oczekuje, że wykonawca jeszcze tym roku uzyska pozwolenie na budowę .
Jak wynika z dokumentacji związanej z projektem, Tauron Wytwarzanie rozważa budowę farmy mocy od 28 MW do 42,3 MW. Projekt ma być realizowany w ramach programu budowy farm fotowoltaicznych na terenach Taurona Wytwarzanie, które są niewykorzystywanych gospodarczo.

Pod koniec maja grupa Tauron ogłosiła, że w perspektywie najbliższej dekady zamierza postawić się na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. W 2025 r. ich udział w miksie wytwórczym grupy ma sięgać 30 proc. a w 2030 r. przekroczyć 65 proc. Wśród planowanych inwestycji są między innymi elektrownie fotowoltaiczne, a jedna z rozważanych przez grupę opcji strategicznych zakłada między innymi, że do 2025 r. Tauron zainwestuje w farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 300 MW.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: error 24.07.2019r. 18:26
Z treści wynika, że będą likwidowane bloki energetyczne opalane węglem. Juz się boję o swoje miejsce pracy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE