ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa wspiera młodych niepełnosprawnych sportowców
19.07.2019r. 16:20

Grupa Energa jest Głównym Sponsorem programu Junior Amp Futbol. Zaczęło się od amfutbolowej reprezentacji Polski dorosłych - Grupa Energa i Amp Futbol Polska współpracują od półtora roku. Teraz kolej na młodszych zawodników.

- Wsparcie programu Junior Amp Futbol jest dla nas bardzo ważne, ponieważ da nam szansę rozwijać się, wygrywać i pomagać jeszcze większej liczbie osób - mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. - Liczymy, że dzięki Enerdze coraz więcej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami kończyn będzie mogło grać w piłkę nożną!

Dziesięciu polskich zawodników szlifuje właśnie swoje umiejętności w Niemczech. Trwa tam międzynarodowy Junior Camp organizowany m.in. przez UEFA. Młodzi ampfutboliści mają szansę poznać tu rówieśników z 12 krajów, wziąć udział w rozgrywkach i doskonalić swoje umiejętności.

- W ostatnich latach obserwujemy bardzo pozytywne zmiany w podejściu do osób niepełnosprawnych. Coraz rzadziej są oni postrzegani jako ludzie słabi, wykluczeni lub niepewni siebie. Nie oznacza to, że obecny stan możemy już nazwać zadowalającym - mówi prezes Grzegorz Ksepko, kierujący Grupą Energa. - Mając na uwadze społeczne znaczenie, jakie dla osób niepełnosprawnych ma integracja i aktywizacja, Grupa Energa stara się wspierać sport osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza dyscypliny, które uprawiają najmłodsi. To nasz wkład w walkę ze stereotypami krzywdzącymi w pełni wartościowych, młodych ludzi. Jednym z przejawów aktywności na tym polu jest właśnie wsparcie Programu Junior Amp Futbol.

Program Junior Amp Futbol skierowany jest do dzieci i młodzieży po amputacjach lub z wadą wrodzoną kończyn. Trenować mogą już 5-latki, górna granica wieku to 16 lat.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE