ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Cena gazu ziemnego w USA przy tegorocznych minimach
22.07.2019r. 07:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatni tydzień na rynku gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych był wyjątkowo słaby. Cena tego surowca USA systematycznie zniżkowała, docierając na koniec tygodnia do okolic 2,22 USD za mln BTU, czyli do poziomu zbliżonego do tegorocznych minimów w rejonie 2,15-2,20 USD za mln BTU. Dzisiaj notowania odbijają w górę, jednak nieznacznie, oscylując w rejonie 2,25 USD za mln BTU.

Ostatnie dane z rynku amerykańskiego gazu ziemnego nie były słabe. W minionym tygodniu Departament Energii podał, że zapasy gazu ziemnego w USA we wcześniejszym tygodniu zwyżkowały o 62 mld stóp sześciennych, czyli o mniej niż oczekiwano. Niemniej, przewidywania na kolejne dni są gorsze - prognozowany jest spadek popytu na gaz ziemny w celach klimatyzacyjnych, wynikający z relatywnie niskich temperatur powietrza.

Zmiana prognoz pogody wyraźnie pogorszyła perspektywy dla cen gazu na najbliższe tygodnie. Niemniej, warto pamiętać, że sytuacja na tym rynku potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie, ponieważ jeszcze niedawno spodziewano się, że upały będą ciągnąć ceny gazu w górę. A więc potencjalny powrót prognoz upałów mógłby z powrotem polepszyć nastroje na tym rynku.

(600x400)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE