ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz proponuje przyspieszenie rozmów trójstronnych o przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę po 2019 roku
22.07.2019r. 09:43

Sondaże exit poll sugerują znaczące zwycięstwo partii prezydenckiej w wyborach parlamentarnych na Ukrainie. Tymczasem ukraiński Naftogaz proponuje przyspieszenie rozmów trójstronnych o przyszłości dostaw gazu przez terytorium tego kraju po 2019 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Sondaż exit poll z 21 lipca o godzinie 20 czasu ukraińskiego sugeruje, że wybory parlamentarne na Ukrainie zwyciężyła partia prezydencka Sługa narodu (43,9 procent głosów). Drugie miejsce zajęła prorosyjska partia Blok Opozycyjny - Za Życie (11,5 procent). Solidarność Europejska byłego prezydenta Petra Poroszenki zajęła trzecie miejsce (8,9 procent), a Batkiwszczyna Julii Tymoszenko - czwarte (7,6 procent). Na piątym miejscu uplasował się Hołos (6,3 procent).

Dyrektor do spraw handlowych Naftogazu Jurij Witrenko zaproponował na Facebooku, że w razie zainteresowania strony rosyjskiej rozmowy mogłyby ruszyć "od ręki". Porozumienie proponowane przez Komisję Europejską i wspierane przez Naftogaz zakłada przepustowość 90 mld m sześc. rocznie z rezerwacją średnio 60 mld m sześc. rocznie przez dziesięć lat. - Jeżeli strona rosyjska nie zgadza się z alternatywą Szefczovicza (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej biorący udział w rozmowach - przyp. red.), to będzie ciekawe usłyszeć, dlaczego, a także, jaka jest kontrpropozycja - napisał Witrenko.
Rozmowy tzw. procesu trójstronnego przeciągają się przez wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory prezydenckie i parlamentarne na Ukrainie. Podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych Niemiec i Rosji urzędnik rosyjski Siergiej Ławrow zapewnił, że jego kraj jest gotów do rozmów na temat przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę i otwarty na "porozumienie na warunkach, które są uzasadnione ekonomiczne i możliwe do zrealizowania w praktyce".

Warto przypomnieć, że druga siła polityczna w nowym parlamencie według exit poll to prorosyjski Blok Opozycyjny, którego przedstawiciele spotkali się wielokrotnie z przedstawicielami Gazpromu, by rozmawiać o przywróceniu dostaw gazu z Rosji na Ukrainę oraz układzie o przesyle gazu, który nie uwzględniałby udziału Komisji Europejskiej, a co za tym idzie, przepisów europejskich ograniczających monopolistów jak dostawca rosyjski - czytamy w BiznesAlert.pl.
Facebook/Ukraine World , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE