ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Impact mobility rEVolution'19 w październiku Katowicach - nadchodzi nowa fala mobilnych innowacji
22.07.2019r. 11:35

Październikowe wydarzenie przyciągnie kluczowych graczy ze świata motoryzacji, transportu, smart city i polityki. To właśnie w Katowicach, 9 i 10 października, mobilna rewolucja naładuje swoje akumulatory. Na scenie Impact mobility rEVolution'19 pojawią się liderzy biznesu, nauki, administracji czy szefowie startupów zmieniających obecne modele biznesowe i społeczne.

- Nowa fala mobilności nie polega na wydawaniu setek milionów dolarów na badania i rozwój we własnym gnieździe. Sukces odniosą Ci, którzy odrobili lekcje i zrozumieli, że najlepszą drogą do budowy świetnych, zeroemisyjnych pojazdów to współdzielenie się wiedzą i głębokie, przemyślane partnerstwa - twierdzi Henrik Fisker, projektant wielu motoryzacyjnych przebojów dla BMW oraz Astona Martina, a obecnie prezes Fiskera, szykującego produkcyjną wersję elektrycznego SUV-a. To właśnie Fisker będzie jedną z gwiazd październikowego Impact mobility rEVolution'19 w Katowicach. Wraz z nim, na największym w Polsce wydarzeniu poświęconym mobilności, przemysłowi transportowemu i zaawansowanym technologiom pojawi się kilkaset firm, dziesiątki start-upów i ponad 200 speakerów z całego świata. A to wszystko przy współudziale 5-tysięcznej publiczności. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji 4 sceny, a dynamika dwudniowego wydarzenia toczyć się będzie w rytmie 6 ścieżek - e-mobilność, finansowanie i inwestycje (w tym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego), mobilności w miastach, mobilność jako usługa, czysty i zrównoważony transport oraz zielona fabryka.

Nieustanny, twórczy pęd inżynierów i kapitału - tak Hakan Agnevall, szef Volvo Bus Corporation, członek zarządu Volvo Group i zarazem kolejny z obecnych w Katowicach określa atmosferę panującą obecnie w sferze najnowszych technologii mobilnych. Zdaniem ekspertów, w czasach gdy komputer staje się sercem samochodów, charakter zmian swym tempem oraz mocą przypomina tsunami - w najbliższej dekadzie zobaczymy więcej zmian, tak w pojazdach komercyjnych, jak i prywatnych, niż w ostatnich 50 latach. Polska ma ambicje zostania globalnym liderem w sektorze baterii i akumulatorów, a jednocześnie kraje europejskie wspólnie muszą działać na rzecz rozwoju takich właśnie branż, pozwalających konkurować z najsilniejszymi światowymi graczami - podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister technologii i przedsiębiorczości, jedna z liderek, które również będzie obecna na Impact mobility rEVolution'19.

Gra toczy się o wielką stawkę: wartość rynku ogniw i baterii w Europie w 2025 r. osiągnie ok. 250 mld euro, a do 2030 r. elektronika (w tym baterie) i oprogramowanie będą miały o ponad 40 proc. wyższy udział w wartości samochodu niż ma to miejsce obecnie. Nic zatem dziwnego, że do Katowic przyjadą dyskutować i ogłaszać nowe przedsięwzięcia wpływowi dla branży menedżerowie i politycy z Polski oraz regionu CEE. Pojawią się przedstawiciele światowych firm i międzynarodowych organizacji takich jak Volvo Bus, Ampaire, Northvolt, Ertico, Community of European Railway czy Solar Power Europe, a także dziesiątki firm oraz polskich instytucji związanych z sektorem mobility w tym: Grupa Volkswagen, Volkswagen Financial Services, Volvo, Mercedes-Benz, Tauron, PKN ORLEN, Grupa Azoty, ABB, a także Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia, Urząd Dozoru Technicznego, Polski Fundusz Rozwoju i Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych.

- Nie patrzcie tylko na ziemię. Właśnie zaczyna się era cichych, zeroemisyjnych samolotów pasażerskich - wieszczy Kevin Noertker, prezes Ampaire z Kalifornii, który właśnie wysłał w dziewiczy lot swój pierwszy samolot z napędem hybrydowym. Impact mobility rEVolution'19 to wszystko co ważne i nowe w m.in.: zeroemisyjnych napędach, samochodach w sieci, nowych modelach biznesowych, rozwiązaniach dla smart city czy rozwiązaniach, mających dodatni wpływ na środowisko. Przyjedź do Katowic i doświadcz najnowszych trendów, zmieniających krajobraz globalnej gospodarki! Jaki będzie następny ruch w rewolucji dotyczącej inteligentnej mobilności? Dowiesz się na Impact mobility'19 rEVolution!

Więcej informacji i rejestracja na https://impactcee.com/mobilityrevolution/2019/
impactCEE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE