ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa szkoli pracowników w Bąkowie
23.07.2019r. 09:31

W miejscowości Bąkowo pod Gdańskiem od roku 1985 działa poligon szkoleniowy dla elektromonterów. To tu swoje umiejętności doskonalą pracownicy Energi Operatora. Tu uczą się, jak bezpiecznie pracować na wysokości i sprawnie postępować w sytuacjach zagrożenia. Wszystko po to, aby w przypadku awarii jak najszybciej uporać się z problemem i zapewnić odbiorcom energię elektryczną.

Poligon w Bąkowie to jeden z najlepszych ośrodków szkoleniowych do nauki prac pod napięciem w Polsce. Kształcą się tu nie tylko pracownicy Energi Operatora, lecz także chętnie korzystają z niego zewnętrzne firmy, świadczące usługi dla spółki EOP.

- Na naszym poligonie elektromonterzy mają możliwość przeszkolenia się m.in. w zakresie najnowszych używanych przez Energę Operator technologii - mówi Żaneta Łopat, główny specjalista ds. utrzymania i rozwoju poligonu szkoleniowego - Takich chociażby, jak wymiana konstrukcji słupa przelotowego pod napięciem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jest ona przeprowadzana bez niedogodności dla odbiorców energii elektrycznej.

- Ta technologia umożliwia wymianę całej konstrukcji słupa przelotowego bez wyłączenia zasilania dla odbiorców - podkreśla Grzegorz Baran z Energi Operatora. - Cała operacja wykonywana jest przy pomocy dwóch podnośników. Linia średniego napięcia zostaje przeniesiona na specjalny wspornik właśnie przy pomocy jednego z nich. Ekipa znajdująca się na drugim podnośniku może wykonać w tym czasie wszelkie prace.

Elektromonterzy szkolą się nie tylko z pracy pod napięciem. Szlifują tu także umiejętności obsługi pił mechanicznych do ścinki drzew, uczą się też bezpiecznej obsługi podnośników koszowych i przenośnych żurawi. Przechodzą także kursy pomiarów uziemień i - co bardzo istotne w przypadku ich pracy - szkolenia związane z ochroną przeciwporażeniową.

- Możemy tu przede wszystkim testować najróżniejsze zagrożenia występujące w pracy elektromonterów - dodaje Krzysztof Abramowicz, instruktor prac na liniach średniego napięcia.

Budowę poligonu Energi Operatora w Bąkowie rozpoczęto w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Później, istniejącą infrastrukturę szkoleniową, sukcesywnie rozbudowywano. W zeszłym toku przeszkolono tu 1167 osób. W tym - jedynie do maja - swoje umiejętności udoskonaliły tu 1102 osoby, głównie pracownicy Energi Operatora.

- Centralnym punktem wszelkich działań Zarządu Grupy Energa są nasi pracownicy. Podejmując jakiekolwiek decyzje, mamy na uwadze przede wszystkim zapewnienie im bezpieczeństwa. Zależy nam także, aby kompetencje naszych elektromonterów były na jak najwyższym poziomie. Dlatego tak duży nacisk kładziemy właśnie na szkolenia. Poligon w Bąkowie jest jednym z takich miejsc, gdzie w sposób bezpieczny, a jednocześnie w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistego miejsca pracy, elektromonterzy Energi mogą doskonalić swoje kwalifikacje zawodowe. Dysponujemy tu nie tylko profesjonalnym zapleczem treningowym, lecz również kompetentną, doświadczoną kadrą instruktorów - mówi kierujący Grupą Energa, prezes Grzegorz Ksepko. - Między innymi dzięki wysiłkowi wszystkich tych ludzi, udaje nam się zapewnić stały dostęp do energii elektrycznej.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE