ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litwa zatwierdzi plan bezpieczeństwa dla spółki Amber Grid realizującej projekt budowy Gazociągu Polska-Litwa
23.07.2019r. 13:44

W tym tygodniu rząd Litwy powinien zatwierdzić plan bezpieczeństwa spółki Amber Grid, operatora litewskiej sieci przesyłu gazu, realizującej strategiczny projekt budowy Gazociągu Polska-Litwa (GIPL). Dopiero potem rządowa komisja ds. kontroli nad transakcjami strategicznych spółek może przedstawić ostateczne rozstrzygnięcie przetargu, a Amber Grid podpisać umowę z wykonawcą - czytamy w BiznesAlert.pl.

Litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas przyznał, że w tym tygodniu rząd zamierza zatwierdzić plan bezpieczeństwa operatora tamtejszej sieci przesyłu gazu. Ma to nastąpić na posiedzeniu niejawnym. Dokument nie zostanie ujawniony. Zgodnie z ustawą o spółkach strategicznych, są one zobowiązane do przygotowania planów bezpieczeństwa, w których uwzględniono środki ochrony fizycznej, informacyjnej i w cyberprzestrzeni, a także ochrony personelu i nieruchomości istotne dla strategicznej działalności spółki.
Vaičiūnas poinformował, że komisja już otrzymała dokumenty dotyczące trzech uczestników przetargu na budowę Gazociągu Polska-Litwa, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty. Pod koniec czerwca Amber Grid poinformował, że jednym z dostawców rur dla wspomnianego połączenia ma być polska spółka Izostal S.A. Jak wówczas informowano, kontrakt warty 26,4 mln musi zostać jeszcze zatwierdzony przez walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zgodnie z zapowiedziami ma odbyć się 23 lipca - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Baltic Course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE