ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny odcinek Przyjaźni na Białorusi oczyszczony z brudnej ropy
23.07.2019r. 15:13

Zanieczyszczona rosyjska ropa została usunięta z rurociągu Uniecza (Rosja) - Połock (Białoruś) - podała we wtorek agencja BiełTA, powołując się na wiceszefa Połocktransnafty, operatora białoruskiego odcinka Przyjaźni, którym ropa dociera do rafinerii Naftan.

"Połocktransnafta zakończyła kolejny etap karty drogowej w ramach oczyszczania rurociągu na terytorium Białorusi. Ropa, która nie spełnia norm, została przemieszczona z odcinka Uniecza-Połock 2 do rurociągu Surgut-Połock w kierunku Rosji" - poinformował we wtorek Michaił Barawy.

"Dzięki zakończeniu tego etapu można transportować ropę do rafinerii Naftan w Nowopołocku przez dwie nitki magistrali Uniecza-Połock" - dodał.

Czysta ropa 23 lipca o godz. 10.30 czasu miejscowego dotarła do węzła dystrybucyjnego w Połocku.
Wcześniej informowano o oczyszczeniu południowego odcinka Przyjaźni na Białorusi, którego operatorem jest Homeltransnafta.

19 kwietnia poinformowano, że rurociągiem Przyjaźń płynie przez Białoruś w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa; w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Białoruskie rafinerie ograniczyły produkcję paliw o 50 proc. Tranzyt ropy wstrzymały czasowo PERN, ukraińska Ukrtransnafta, a także białoruski operator. Białoruś, która realizuje obecnie uzgodnioną z Rosjanami "mapę drogową" oczyszczania swoich rurociągów, domaga się od Moskwy rekompensaty za straty spowodowane przez zanieczyszczenia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE