ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dąbrowski: energetyka jądrowa pozwoli zdywersyfikować polski miks energetyczny
23.07.2019r. 21:49

We wtorek w Warszawie odbyło się w polsko-japońskie seminarium dotyczące ekonomicznych aspektów produkcji energii elektrycznej. Podczas wydarzenia poruszane były tematy związane m.in. z finansowaniem przedsięwzięć w sektorze energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem energetyki jądrowej i jej roli w kształtowaniu polityki energetycznej państwa. Jak podkreślił biorący udział w seminarium wiceminister energii Tomasz Dąbrowski energetyka jądrowa pozwoli zdywersyfikować polski miks energetyczny.

W wystąpieniu otwierającym seminarium wiceminister energii Tomasz Dąbrowski i podkreślił, że polski rząd jest świadomy konieczności przeprowadzenia transformacji sektora energetycznego w celu obniżenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Zaznaczył jednak, że osiągnięcie tego celu jedynie poprzez promowanie generacji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych jest niemożliwe.

- Jednym z kierunków wyznaczonym w projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. jest wdrożenie energetyki jądrowej. Polska wybrała ten kierunek, ponieważ elektrownie jądrowe zapewniają stabilną produkcję energii przy zerowej emisji. Potrzebujemy takiego stabilnego, niezawodnego źródła energii elektrycznej, które zabezpieczy przewidywany w przyszłości wzrost zapotrzebowania na nią i zastąpi stopniowo odstawiane bloki węglowe - powiedział minister Dąbrowski. Dodał również, że energetyka jądrowa pozwoli zdywersyfikować polski miks energetyczny, tym samym wzmacniając bezpieczeństwo energetyczne kraju i konkurencyjność jego gospodarki.
Seminarium było kolejnym już w ostatnim czasie wydarzeniem dotyczącym polsko-japońskiej współpracy w zakresie energetyki. W lutym 2019 r. odbyło się polsko-japońskie seminarium czystego węgla, podczas którego podpisane zostało porozumienie o współpracy w zakresie czystych technologii węglowych między Ministerstwem Energii i japońskim Ministerstwem Przemysłu i Handlu. Oba wydarzenia wpisują się również w obchody stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską i Japonią.
ME , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: max 24.07.2019r. 07:30
Obchody , seminaria, rauty, listy intencyjne i co ? - i nic ......atomówki w Polsce jak nie było tak nie ma.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 24-07-2019r. 10:21 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE