ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE publikuje raport zintegrowany - kompendium wiedzy na temat działalności Grupy
26.07.2019r. 10:26

PGE Polska Grupa Energetyczna, największa firma sektora elektroenergetycznego w Polsce, opublikowała swój czwarty raport zintegrowany, w którym w sposób kompleksowy, przystępny i atrakcyjny wizualnie przedstawia swoją działalność w 2018 roku.

"em>Zależy nam na tym, żeby nasza komunikacja z otoczeniem była jak najbardziej zrozumiała. Jako lider produkcji energii elektrycznej i ciepła dążymy do tego, aby w każdym aspekcie prowadzonej przez nas działalności zachowywane były jak najwyższe standardy, także w zakresie raportowania. Chcemy, aby otoczenie miało świadomość celów, które sobie wytyczyliśmy. Dzięki nowej odsłonie raportu zintegrowanego każdy, kto jest zainteresowany działaniami Grupy Kapitałowej PGE, będzie mógł przeanalizować podejmowane przez nas aktywności, a także ich rezultaty - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Raport zintegrowany Grupy PGE ze względu na swoją przejrzystą formę, nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu energetyki, ekonomii czy rachunkowości. Za pomocą rozwiązań technologicznych, takich jak nowoczesny interfejs, video, animacje, infografiki, treść jest przystępna nawet dla osób spoza branży energetycznej. Główny nacisk w raporcie został położony na treść i kompleksową analizę otoczenia. Obszerne dane i statystyki pozwalają na szeroką ocenę interakcji ze wszystkimi interesariuszami Grupy PGE oraz przegląd szans rozwoju i ryzyk prowadzonej działalności, a także ilustrują zmieniające się otoczenie rynkowe i prawne.

Zebrane dane pozwalają spojrzeć na Grupę PGE z szerszej perspektywy i zaprezentować w jednym raporcie wzajemne relacje pomiędzy kwestiami ekonomicznymi, społecznymi i środowiskowymi - dodaje Henryk Baranowski.

Raport został przygotowany z wykorzystaniem wybranych wskaźników standardu raportowania Global Reporting Initiative (GRI) w wersji G4 oraz w oparciu o wytyczne International Integrated Reporting Council (IIRC).

Zgodnie z wytycznymi do raportowania zintegrowanego według IIRC, PGE prezentuje w raporcie dane, które wyjaśniają, w jaki sposób organizacja tworzy w czasie wartość dla akcjonariuszy. W raporcie znajduje się wiele istotnych informacji zarówno finansowych, rynkowych, jak również pozafinansowych, które umożliwiają zapoznanie się z zasadami funkcjonowania organizacji w szerszym otoczeniu.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE