ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron ułatwia składanie oświadczeń
26.07.2019r. 14:26

Tauron ułatwia składanie oświadczeń wynikających z ustawy o cenach prądu. Oświadczenia będą przyjmowane do poniedziałku 29 lipca w placówkach obsługowych Taurona i drogą pocztową.

Klienci, którzy prowadzą mikro- i małe firmy, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy, powinny złożyć do przedsiębiorstwa energetycznego oświadczenie potwierdzające swój status odbiorcy końcowego.

Ustawowy termin na złożenia oświadczenia upływa 27 lipca, lecz z uwagi na fakt, że termin ten wypada w sobotę, Tauron przyjmuje oświadczenia klientów do poniedziałku 29 lipca.

Ze strony Taurona www.tauron.pl można pobrać wzór oświadczenia oraz instrukcję, jak wypełnić oświadczenie. Należy pamiętać, że trzeba wpisać wszystkie punkty poboru energii oraz że oświadczenie musi być podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania firmy. Jeżeli oświadczenie podpisuje pełnomocnik, trzeba też dołączyć pełnomocnictwo. Oświadczenia można również wysyłać pocztą.

Tauron wzmocnił obsługę tak, żeby klienci, którzy zgodnie z ustawą o cenach powinni złożyć oświadczenia, mogli to zrobić również w weekend. Placówki obsługowe TAURONA będą czynne w najbliższą sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 17.00. Placówki zlokalizowane w centrach handlowych - Tychy, Zabrze, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój - w niedzielę będą czynne od godziny 10.00 do 18.00. W sobotę oraz w niedzielę będzie działać także infolinia Taurona pod numerem 555 444 333. Można dzwonić w godzinach od 9.00 do 17.00.

Za okres pierwszego półrocza 2019 r. ceny i stawki opłat dla wszystkich firm zostaną dostosowane do stosowanych w dniu 30 czerwca 2018 r. z mocy ustawy. W drugim półroczu ceny z 30 czerwca 2018 r. będą miały podmioty, które złożą oświadczenia.

Ceny energii dla gospodarstw domowych pozostają na poziomie cen z 30 czerwca 2018 r. przez cały 2019 r.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE