ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Biura Obsługi Klienta Enei czynne dziś do północy
29.07.2019r. 12:12

Ze względu na duże zainteresowanie składaniem oświadczeń dotyczących cen energii m.in. dla małych przedsiębiorców, Biura Obsługi Klienta Enei będą dziś czynne do godziny 24:00 - poinformowała spółka. Jednocześnie Enea zachęca do skorzystania z możliwości wysłania dokumentów pocztą.

Honorowane będą wszystkie oświadczenia, wysłane w poniedziałek 29 lipca, zgodnie z datą stempla pocztowego. Sprawa dotyczy m.in. mikro i małych przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z możliwość obniżenia cen energii w II półroczu.

Oświadczenie należy złożyć do dziś, czyli do poniedziałku (29 lipca) do końca dnia w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej, opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. Enea podkreśla, że w tej sytuacji będzie decydowała data nadania, czyli także 29 lipca.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów Enea wydłuża czas pracy swoich Biur Obsługi Klienta, dziś będą one czynne do północy (z wyjątkiem Biura Obsługi Klienta zlokalizowanych w galeriach handlowych, które będą czynne w godzinach funkcjonowania tych galerii).
Spółka przypomina, że zgodnie z ostatnią nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, oświadczenia o "spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii na poziomie 2018 roku" mogą złożyć następujące podmioty: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej.

Zgodnie z ustawą klienci indywidualni (taryfa G) nie muszą składać oświadczeń, gdyż ich cena energii jest na poziomie z roku 2018 z mocy prawa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE