ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzieñ od CIRE
W³a¶cicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Je¶li nie chcesz, aby nasz serwer zapisywa³ na Twoim urz±dzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przegl±darce. Szczegó³y.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spó³ka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





MATERIA£Y PROBLEMOWE

Op³aty przesy³owe wêz³owe
01.08.2019r. 05:18

dr hab. in¿. Henryk Kocot, prof. P¦, dr hab. in¿. Roman Korab, prof. P¦ - Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Uk³adów, Wydzia³ Elektryczny Politechniki ¦l±skiej w Gliwicach ("Energetyka Wodna" - 2/2019)
Przesy³anie i dystrybucja, a wiêc dostarczanie energii elektrycznej jest drugim, obok handlu czyst± energi± jako towarem, istotnym elementem rynku energii elektrycznej. W Unii Europejskiej, ale i w naszym kraju procesy rynkowe w segmencie handlu energi± s± bardzo wyra¼ne. Wprowadzenie bardzo rozbudowanych elementów rynkowych w segmencie us³ug przesy³owych jest, ze wzglêdu na charakter tych us³ug, du¿o trudniejszym zadaniem. Podstawowa przyczyna tego stanu rzeczy jest oczywista, wynika ze specyfiki handlu czyst± energi± i sposobu jej dostarczania. Istniej± jednak mo¿liwo¶ci wprowadzenia do segmentu us³ug przesy³owych takich elementów, które mo¿e nie wprost prowadz± do jego pe³nego urynkowienia, jednak stanowi± podstawê do racjonalnego kszta³towania op³at przesy³owych.

Do³±czone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIÊCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, ¿e publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.

Przes³anie komentarza oznacza akceptacjê Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materia³ów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opó¼nienie w pojawianiu siê wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowañ funkcjonowania portalu. szczegó³y...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE