ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE wspiera obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego
01.08.2019r. 16:33

PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zaangażowała się w uczczenie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Grupa kontynuuje ubiegłoroczną akcję pomocy finansowej dla Powstańców pod hasłem "Bohaterowie naszej przyszłości", wspiera projekt "BohaterON - włącz historię", a także Międzynarodowy Bieg o Puchar Małego Powstańca. PGE jest również partnerem Muzeum Powstania Warszawskiego.

PGE Polska Grupa Energetyczna od lat angażuje się w liczne projekty mające na celu uczczenie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. W tym roku, z okazji 75. rocznicy Powstania, Grupa po raz kolejny zaangażowała się w upamiętnienie tego wydarzenia.

PGE od kilku lat jest partnerem Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach współpracy, Muzeum razem z PGE zrealizowało wiele projektów edukacyjnych, wśród których warto wymienić lekcje muzealne i warsztaty o historii XX-wiecznej Warszawy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Efektem wspólnych działań jest także, m.in. opublikowanie serii komiksów "Bradl", opowiadających historię opartą na losach polskiego szpiega i uczestnika Powstania Warszawskiego Kazimierza Leskiego "Bradla".

W tym roku po raz kolejny Fundacja PGE we współpracy z Fundacją Cultura Memoriae zrealizuje projekt "Bohaterowie naszej przyszłości". W ramach projektu Powstańcy Warszawscy będą mogli uzyskać specjalne świadczenie, z którego środki będą mogli przeznaczyć m.in. na opłaty za energię elektryczną, inne media, leki czy opiekę medyczną.

PGE ponownie włączyła się także w akcję "BohaterON - włącz historię". Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, w ramach której można wysłać kartki z podziękowaniami do uczestników Powstania Warszawskiego, wyrażając uznanie i wdzięczność za ich poświecenie. Kartki są bezpłatne i dostępne na terenie całego kraju.

Ponadto, Fundacja PGE od 2015 roku wspiera organizowany corocznie Międzynarodowy Turniej o Puchar Małego Powstańca, w którym biorą udział drużyny młodych piłkarzy z Polski, Niemiec, Anglii, Węgier czy Ukrainy. Wydarzenie to ma na celu zaszczepienie wśród młodych sportowców idei bohaterstwa i patriotyzmu, jak również wspólne upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego.PGE zaangażowała także w obchody swoich pracowników ze wszystkich spółek z Grupy Kapitałowej. W ramach obchodów 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego 36 pracowników PGE wzięło udział w Biegu Powstania Warszawskiego, który odbył się 27 lipca w Warszawie.

W ciągu ostatnich kilku lat, PGE włączyła się w wiele innych projektów upamiętniających Powstanie Warszawskie. Została sponsorem filmu w reżyserii Jana Komasy - "Miasto 44", opowiadającego losy młodych ludzi, którzy walczyli za wolną Polskę. Pokaz specjalny filmu z udziałem Powstańców odbył się w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na PGE Narodowym w Warszawie.

Kolejną produkcją filmową poruszającą temat Powstania Warszawskiego, która została zrealizowana przy wsparciu PGE, jest film "Fajna Ferajna" na podstawie książki Moniki Kowaleczko-Szumowskiej. Film przedstawiający historię Powstania z perspektywy jego najmłodszych uczestników, został nagrodzony Brązową Szablą podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych.

PGE jest największą firmą energetyczną w kraju i jednym z liderów polskiej gospodarki, dlatego niezwykle ważne jest dla niej prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny, w tym wspieranie projektów, których celem jest kultywowanie pamięci historycznej. Działalność Grupy Kapitałowej PGE w tym obszarze od wielu lat koncentruje się na mecenacie kultury i sztuki, wsparciu dla narodowych bohaterów, kombatantów i repatriantów oraz wspieraniu renowacji zabytków.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE