ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ewakuacja pracowników Energi OZE potwierdziła bardzo dobre przygotowanie na wypadek pożaru
07.08.2019r. 12:32

5 sierpnia o godzinie 8:30, w siedzibie spółki Energa OZE przy ulicy Grunwaldzkiej 42a w Pruszczu Gdańskim, rozległy się syreny alarmowe. Natychmiast zarządzono ewakuację budynku. Na miejsce przybyli zaalarmowani strażacy. Akcja ratownicza przebiegła błyskawicznie i wyjątkowo sprawnie. Na szczęście obyło się bez szkód i ofiar... Jak się wkrótce okazało, były to tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia strażaków i szkolenie pracowników

Poniedziałkowa akcja była już kolejną - po kwietniowym szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy - akcją, zorganizowaną przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim oraz służby BHP spółki Energa OZE, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom Grupy Energa. Trwała zaledwie trzy minuty. W tym czasie, 62 zatrudnione w biurowcu osoby, oznakowaną drogą ewakuacyjną, pospiesznie i bez paniki, opuściło miejsca pracy. Wydostanie się z budynku utrudniało realistyczne "zadymienie" pomieszczeń. Wszyscy udali się na wyznaczone miejsce zbiórki przed budynkiem, gdzie sprawdzono obecność i upewniono się, że nikt został w pomieszczeniach biurowca - w strefie zagrożenia.W tym czasie przed budynek podjechały wozy Straży Pożarnej. Do akcji przystąpili strażacy. Sprawnie podłączono się pod hydranty umiejscowione tuż przed siedzibą Energi. Po zakończeniu ewakuacji strażacy, w podsumowaniu ćwiczeń, przypomnieli najważniejsze zasady postępowania w chwili zidentyfikowania pożaru. Przeprowadzono szkolenie udzielenia pierwszej pomocy i użycia gaśnic.

- Warto pamiętać, że w razie pożaru, po opuszczeniu pomieszczeń pracy, udajemy się do miejsca zbiórki ewakuacji i po zamknięciu okien pozostawiamy pomieszczenia niezamknięte na klucz - przypomniał Jarosław Jączek, główny specjalista ds. BHP i p. poż. w spółce Energa OZE.

Najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie

Ewakuacja budynku biurowego Energi jest przeprowadzana co dwa lata - zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

- Nie chcieliśmy jednak ograniczać się tylko do wypełnienia obowiązku wynikającego z odpowiednich przepisów prawa - mówi Piotr Meler, prezes zarządu Energa OZE SA. - Zależało nam na tym, aby przeprowadzić ćwiczenia na wypadek pożaru w taki sposób, żeby nasi pracownicy mogli jak najlepiej poczuć się w sytuacji zagrożenia życia. Stąd zaaranżowaliśmy zadymienie pomieszczeń, wyłączyliśmy całe zasilanie w naszym biurowcu. Ratownicy zainscenizowali także sytuację zagrożenia życia pracownika, którego trzeba wynieść ze zadymionego budynku. Uznaliśmy, że należy przeprowadzić ćwiczenia w ekstremalnych warunkach. Dlatego poprosiliśmy strażaków, aby przeprowadzili ćwiczenia akcji ratowniczej tak, jak w przypadku realnego pożaru.

Akcja została zorganizowana we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim oraz służbą BHP spółki Energa Wytwarzanie. To już kolejna wspólna inicjatywa mająca na celu sprawdzenie procedur, stanu gotowości służb i urządzeń zapewniających bezpieczeństwo pracownikom Grupy Energa. W kwietniu br., również w Pruszczu Gdańskim, przeprowadzono dwa profesjonalne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

- Wielokrotnie powtarzałem, że troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników Grupy Energa jest dla nas najwyższą wartością. Komfort ich pracy wpływa nie tylko na wydajność, lecz również na postrzeganie marki Energa, jako pracodawcy odpowiedzialnego i przyjaznego - mówi Grzegorz Ksepko, kierujący Grupą Energa. - Inwestując w szkolenia z zakresu BHP, dajemy również przykład innym pracodawcom. Pokazujemy, że dziś dobro pracownika, to już nie jedynie słowa, lecz przede wszystkim styl zarządzania i pracy. Dlatego nie tylko prowadzimy cyklicznie ćwiczenia, lecz także czynnie współpracujemy ze Strażą Pożarną i innymi służbami ratującymi zdrowie i życie. Przeprowadzona w siedzibie spółki Energa Wytwarzanie akcja potwierdza, że jesteśmy odpowiednio przygotowani na niebezpieczeństwo pożaru.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE