ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kogeneracja skorygowała szacunki wyników za pierwsze półrocze
07.08.2019r. 17:09

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja przekazał w środę zaktualizowany na dzień 7 sierpnia 2019 r. szacunkowy skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej za pierwsze półrocze 2019 r.

Jak poinformowała spółka szacunkowy skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wynosi około 51,6 mln złotych, czyli 3,46 złotych na akcję i jest niższy łącznie o 98,1 mln złotych w porównaniu do wyniku opublikowanego 31 lipca 2019 r. (149,7 mln złotych, 10,05 złotych na akcję).

Spółka wyjaśnia, że różnica wynika ze zmiany wyceny darmowych uprawnień do emisji CO2 oraz korekty ujawnienia niedoszacowania podatku odroczonego z tytułu KDT. Zmiana wyceny uprawnień do emisji CO2 spowodowała spadek wyniku o 87,1 mln złotych, a korekta niedoszacowania podatku o 11,0 mln złotych.
Pozostałe wstępne szacunki opublikowane w dniu 31 lipca 2019 r. nie uległy zmianie. Sprzedaż energii elektrycznej po 6 miesiącach 2019 roku wyniosła 1,297 TWh, a sprzedaż ciepła 6,167 PJ. Skonsolidowany wynik na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację (EBITDA) po 6 miesiącach 2019 roku wyniósł około 134,6 mln złotych,a skonsolidowane przepływy pieniężne netto po 6 miesiącach wyniosły około 180,5 mln złotych. Nakłady inwestycyjne wyniosły około 34,3 mln złotych.

Spółka zastrzegła, że podane dane mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wartości mają być przedstawione w skonsolidowanym raporcie za pierwsze półrocze 2019 r., którego publikację zaplanowano na 12 sierpnia 2019 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE