ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rafako ma wątpliwości odnośnie wyboru Alvory na wykonawcę gazociągu GIPL
08.08.2019r. 15:19

Rafako które brało udział w przetargu wraz z litewską firmą "MT Group", w liście, skierowanym do rządu, ministra energetyki Žygimantasa Vaičiūnasa oraz wicekanclerza Rządowego Komitetu ds. Przedsiębiorstw Strategicznych Alminasa Mačiulisa zwraca uwagę na sprzeczne okoliczności, które mogły mieć wpływ na wyniki przetargu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według przedstawicieli Rafako, spółka Alvora poprzez swoje jednostki zależne, czyli spółki Alvora-Bel, Alvora-Balt i Specmontashstroj działa w Rosji i na Białorusi. Przychody Alvory w tych krajach stanowią znaczną część jej obrotów.

"W związku z tym nie można wykluczyć, że spółka ta miała w przeszłości jakiekolwiek stosunki z zagranicznymi władzami lub osobami fizycznymi z innego kraju, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu narodowemu" - czytamy w liście.

Rafako opiera się również na oświadczeniach Mačiulisa dla agencji BNS, że zatwierdzenie planu bezpieczeństwa, wykonanego przez Amber Grid, ułatwiło komisji podjęcie decyzji w sprawie zwycięzcy przetargu na producenta gazociągu. Prawdopodobnie zawarcie umowy było możliwe również z "wyraźnie wytyczonymi rekomendacjami, dotyczącymi potencjalnych środków zarządzania ryzykiem".
Ponadto Rafako podejrzewa, że plan Amber Grid został przekazany rządowi w czasie przetargu, co może wskazywać, że firma opracowuje nowy plan już po wcześniejszym ustaleniu, że wykonawca może zagrażać bezpieczeństwu narodowemu.

Polska firma prosi o dostarczenie dokumentów oceniających ryzyko współpracy z Alvorą, jak również zaleceń dotyczących możliwych środków zarządzania ryzykiem, informacji o dacie utworzenia planu bezpieczeństwa przez Amber Grid i jego dalszych aktualizacjach - czytamy w BiznesAlert.pl.
zw.lt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE