ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Globalny popyt na ropę rośnie najwolniej od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku
09.08.2019r. 12:24

Narastające oznaki spowolnienia gospodarczego i przyspieszenie wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami spowodowały, że globalny popyt na ropę rośnie w najwolniejszym tempie od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku - podała cytowana przez BiznesAlert.pl Międzynarodowa Agencja Energii (IEA).

- Sytuacja staje się coraz bardziej niepewna. Wzrost popytu na ropę na świecie był bardzo niski w pierwszej połowie 2019 roku - poinformowała IEA w swoim miesięcznym raporcie. Agencja dodała, że w porównaniu z tym samym miesiącem w 2018 roku globalny popyt spadł w maju o 160 000 baryłek dziennie. Od stycznia do maja popyt na ropę wzrósł o 520 000 baryłek dziennie, co oznacza najniższy wzrost w tym okresie od 2008 roku.
- Perspektywy porozumienia politycznego między Chinami i Stanami Zjednoczonymi w sprawie handlu pogorszyły się. Może to prowadzić do ograniczenia działalności handlowej i mniejszego wzrostu popytu na ropę - podała cytowana przez BiznesAlert.pl IEA.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE