ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator rozpoczęła współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie
12.08.2019r. 05:45

Enea Operator zawarła pierwszą umowę ramową z instytucją naukowo-badawczą z Pomorza Zachodniego na realizację prac analityczno-koncepcyjnych i usług doradczych. Dzięki niej Enea Operator współpracować będzie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym (ZUT) w Szczecinie m.in. przy rozwoju sieci elektroenergetycznych, jej eksploatacji i doborze rozwiązań technicznych oraz przyłączania OZE i elektromobilności. Umowa umożliwi realizację założeń modelu tzw. otwartych innowacji.

Umowa została podpisana przez dra hab., prof. US Wojciecha Drożdża, wiceprezesa ds. innowacji i logistyki Enei Operator i dra hab. inż., prof. ZUT Jacka Wróbla, rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Za jej realizację ze strony uczelni odpowiada Wydział Elektryczny.

- Dzięki umowie możliwa będzie realizacja założeń modelu tzw. otwartych innowacji (ang. open innovation). Przedsiębiorstwa, poza wynikami własnych prac badawczo-rozwojowych, powinny korzystać z doświadczeń partnerów zewnętrznych. Założeniem nowoczesnego operatora sieci dystrybucyjnej powinna być więc współpraca z jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu, z innymi przedsiębiorstwami oraz wykwalifikowanymi osobami prywatnymi - powiedział dr hab. Wojciech Drożdż, prof. US, wiceprezes ds. innowacji i logistyki Enei Operator.

- Dla naszej uczelni jest to kolejny, bardzo ważny krok w kierunku ścisłej współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym. Tacy partnerzy jak Enea Operator umożliwiają bardziej dynamiczny rozwój badań w obszarach kluczowych dla rozwoju państwa. Cieszy nas fakt, że operator systemu elektroenergetycznego w województwie zachodniopomorskim zidentyfikował i docenił potencjał Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie. Liczymy na to, że uporządkowana umową, forma współpracy rozszerzy obszary przenikania innowacji z sektora badań naukowych do gospodarki opartej na wiedzy - powiedział dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Podpisana umowa umożliwia realizację prac analityczno-koncepcyjnych i usług doradczych w zakresie m.in. rozwoju sieci elektroenergetycznych, niezawodności systemu i jakości energii elektrycznej, przyłączania nowych źródeł energii, w szczególności źródeł odnawialnych, doboru oraz weryfikacji rozwiązań technicznych, systemów informatycznych i teleinformatycznych, a także elektromobilności.

- Bardzo się cieszę, że szczeciński ZUT dołączył do grona uczelni, z którymi ściśle współpracujemy. Kładziemy duży nacisk na współpracę z instytucjami naukowo-badawczymi. Podobne umowy zawarliśmy m.in. z Uniwersytetem Zielonogórskim, Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, Politechniką Poznańską czy Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy - powiedział Przemysław Starzyński, kierownik Biura Inicjatyw Innowacyjnych Enei Operator.

Wydział Elektryczny ZUT jest nowoczesną jednostką naukowo-dydaktyczną z ponad 70-letnim doświadczeniem w kształceniu studentów oraz prowadzeniu badań naukowych. Jednostka kształci wysoko wykwalifikowane kadry dla gospodarki Polski i Unii Europejskiej w ścisłym powiązaniu z badaniami naukowymi i rozwojem innowacyjnych technologii, we współpracy z gospodarką i społeczeństwem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE