ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Taurona i związkowcy porozumieli się sprawie zwolnień w Elektrowni Stalowa Wola
12.08.2019r. 07:03

Zarząd Tauronu zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w Elektrowni Stalowa Wola na temat jej przyszłości i zabezpieczenia pracowników przed ewentualną utratą pracy po likwidacji bloków węglowych do 2020 r. - poinformował serwis nowiny24.

Serwis przypomniał, że w efekcie zamknięcia dwóch bloków węglowych w elektrowni Stalowa Wola zwolnionych będzie 270 osób. Prezes Grzegorczyk zapewnił, że żaden z tych pracowników nie straci zatrudnienia. Przedstawiciele związków zawodowych przystali na propozycje zarządu Taurona, zgodnie z którą do 2023 roku każdy zwolniony pracownik w zależności od swoich oczekiwań otrzyma pracę. W ciągu czterech lat, 110 pracowników nabędzie uprawnienia emerytalne, 10 osób pozostanie w elektrowni, 60 zostanie skierowanych do pracy przy bloku biomasowym, a 45 osób znajdzie zatrudnienie w ramach tzw. gospodarki lokalnej. Uruchomiony zostanie również program dobrowolnych oraz będzie możliwość pracy w innych częściach Polski (Małopolsce i na Śląsku) przez cztery dni w tygodniu, z pokryciem przez pracodawcę kosztów noclegu i transportu.

Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona przypomniał, że w przyszłym roku w Stalowej Woli zostanie uruchomiony blok gazowo - parowy o mocy 450MWe, a w kolejnych latach farmę fotowoltaiczną.
- Grupa Tauron jest liderem jakości prowadzonego dialogu społecznego. Pewne niepokoje wynikły stąd, że nigdy w historii polskiej energetyki nie zamykano bloków na taką skalę. W Stalowej Woli wprowadzamy program pilotażowy ich wygaszania i zależy nam na dobrej współpracy oraz wsparciu samorządu - powiedział cytowany przez serwis nowiny 27 Filip Grzegorczyk.
nowiny24

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Niesamowite 12.08.2019r. 07:23
"Lider jakości prowadzonego dialogu społecznego"
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Bob 13.08.2019r. 17:31
Czytaj "ze zrozumieniem" - "wymierny" dialog ze związkami zawodowymi na "krótkim pasku"... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 14-08-2019r. 12:48 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE