ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Turcja ostrzega Cypr w sporze o złoża gazu
12.08.2019r. 07:34

Turcja ostrzega, że nie pozwoli na "politykę faktów dokonanych" prowadzoną jej zdaniem przez Cypr poszukujący gazu u swych wybrzeży. Groźby te zaostrzają spór mogący wpłynąć na projekt East Med.

- Nie będziemy przymykać oczu na politykę faktów dokonanych na Cyprze, we wschodniej części Morza Śródziemnego i Egejskiego. Nie pozwolimy na podjęcie żadnej decyzji niezgodnie z naszymi prawami w tej sprawie - zapowiedział minister obrony narodowej Turcji Hulusi Akar. Jego zdaniem Cypr szuka gazu na wodach Cypru Północnego - separatystycznej republiki uznawanej tylko przez Turcję. Akar ma dokonać inspekcji sił na wyspie i skonsultować się z władzami marionetkowego państwa.

Turcja także prowadzi odwierty we wschodniej części Morza Śródziemnego. Jej działania w tym zakresie są krytykowane przez społeczność międzynarodową ze względu na naruszenie wyłącznej strefy ekonomicznej Cypru. Turcy cypryjscy zaproponowali równy podział pracy oraz przychodów z wydobycia ze złóż wokół wyspy. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres pochwalił tę inicjatywę.
Spór może mieć wpływ na projekt gazociągu śródziemnomorskiego East Med., który miałby zapewnić dostawy tamtejszego gazu do Europy. Jest on wspierany przez kraje regionu: Cypr, Izrael, Egipt, Jordanię, a także USA i Komisję Europejską.
Daily Sabah , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE