ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Carsharing nakręca sprzedaż elektryków w Polsce
12.08.2019r. 10:33

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w raporcie opracowanym przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podano, że w ubiegłym miesiącu sprzedaż samochodów osobowych w Polsce wyniosła ponad 49 tys. Jaki udział w tej liczbie miały samochody z napędem hybrydowym i wyłącznie elektrycznym?

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wylicza, że w grupie samochodów osobowych w lipcu 2019 r. zarejestrowano 49 065 pojazdów, czyli o 2 780 więcej niż w lipcu 2018 r. (+6 proc.) i jednocześnie aż o 4 015 więcej niż w czerwcu br. (+8,9 proc.).

W ubiegłym miesiącu w grupie samochodów osobowych zarejestrowano ponad 3 tys. hybryd (+60,1 proc. r/r) oraz 129 z napędem elektrycznym (+55,4 proc.). Wśród nich znalazło się 75 samochodów bateryjnych i z rozszerzonym zasięgiem oraz 54 hybrydy plug-in.

Jak zwracają uwagę autorzy raportu, w grupie samochodów bateryjnych po czerwcowym chwilowym wyhamowaniu wzrostu (do +79,2 porc.) tempo zmiany wróciło do wymiaru trzycyfrowego (na poziome +134,4 proc.), które osiągano wcześniej w tym roku. Odpowiednio: w kwietniu 593 proc., w marcu 475 proc. i maju 124 proc.

W raporcie PZPM podkreśla się, że tak wysokie wzrosty osiągane są dzięki zakupom flotowym do carsharingu.

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku w naszym kraju zarejestrowano 327 397 nowe samochody osobowe, czyli o 8 067 więcej niż w analogicznym czasie 2018 r. (+2,5 proc.).
W całej grupie samochodów osobowych zarejestrowano 19,8 tys. hybryd (+51 proc.) oraz 1 485 z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in (+93,4 proc.).

Jak natomiast wynika z zestawienia, które wcześniej PZPM wykonał we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, pod koniec czerwca br. w Polsce zarejestrowane były 6 092 elektryczne samochody osobowe, z których dwie trzecie stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (battery electric vehicles, BEV) - 3 855, a pozostałą część hybrydy typu plug-in (plug-in hybrid electric vehicles, PHEV) - 2 237.

Podział rynku między BEV a PHEV w Polsce niezmiennie wynosił 63 proc. do 37 proc.

Park elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych na koniec czerwca br. zwiększył się do 337, a elektrycznych skuterów i motocykli - do 4 604. W porównaniu do danych z maja br., liczba autobusów elektrycznych utrzymała się na tym samym poziomie i wynosiła 198.

Ponadto na koniec czerwca w Polsce funkcjonowały 752 stacje ładowania pojazdów elektrycznych (1 395 punktów). W tym 33 proc. stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 67 proc. wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE