ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unimot zdecydował o częściowej dezinwestycji aktywów w segmencie gazu ziemnego
12.08.2019r. 12:00

Unimot zdecydował o częściowej dezinwestycji w segmencie gazu ziemnego. W strukturach grupy pozostanie jedynie spółka Unimot System, a udziały w pozostałych dwóch spółkach gazowych Blue LNG i Blue Cold przejdą na własność dotychczasowego partnera biznesowego - poinformował Unimot w komunikacie.

"Doszliśmy do wniosku, że najlepszym kierunkiem zmian w segmencie gazu ziemnego będzie koncentracja na wybranych aktywach. Dlatego dalej będziemy rozwijali się głównie poprzez spółkę Unimot System zajmującą się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego, której sytuacja operacyjno-finansowa uległa od połowy 2018 roku znacznej poprawie. Optymalizacja aktywów gazowych ma za zadanie umożliwienie naszemu segmentowi gazu ziemnego generowanie dodatniej EBITDA" - powiedział prezes Unimotu Adam Sikorski.

Umowa dezinwestycyjna ma zostać podpisana pomiędzy Unimotem, spółką Blue Line Engineering - dotychczasowym partnerem biznesowym w tym obszarze oraz pozostałymi spółkami gazowymi. Efektem procesu ma być przejęcie przez Unimot 100 proc. udziałów w spółce Unimot System oraz przejęcie przez Blue Line Engineering 100 proc. udziałów w pozostałych spółkach zależnych, przy jednoczesnym uporządkowaniu struktury należności i zobowiązań w tych spółkach zależnych oraz zabezpieczeń bankowych w ramach grup kapitałowych Unimot oraz Blue Line Engineering.

Łączna szacunkowa wartość transakcji to 14,1 mln zł, z czego wartość nieposiadanych obecnie przez Unimot udziałów w Unimot System to 13,5 mln zł, a 0,6 mln zł to końcowe gotówkowe rozliczenie między stronami, które trafi do Unimot System.
Transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy pod warunkiem uzyskania wszelkich niezbędnych zgód na przeniesienie własności udziałów oraz zwolnienie zabezpieczeń ustanowionych na rzecz banków.

Unimot zajmuje się obrotem olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym, gazem ziemnym oraz energią elektryczną. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką Avia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE