ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zanieczyszczona ropa powodem sporu Transnieft - Rosnieft
13.08.2019r. 05:17

Rosnieft domaga się rekompensat za dostarczenie zanieczyszczonej ropy i spadek przerobu w wyniku zatrzymania dostaw przez ropociąg Przyjaźń w wyniku zanieczyszczenia surowca. Transnieft ma swoje roszczenia - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rosyjska spółka Igora Sieczina skonfliktowana z Transnieftem Nikołaja Tokariewa odpowiedzialnym za ropociągi przesyłowe zamierza wycenić straty, także te związane z wymuszonym przestojem pracy niektórych instalacji. Po zebraniu niezbędnej dokumentacji zamierza przedstawić rachunek spółce Tokariewa.

Rosnieft podkreśla, że wobec niego zostały wysunięte roszczenia klientów, którzy nie dostali zapowiadanych dostaw ropy przez zatrzymanie Przyjaźni. Wśród nich są polskie PKN Orlen i Grupa Lotos, które domagają się od Rosjan rekompensat za niedostarczoną ropę oraz za szkody wywołane wpuszczeniem zanieczyszczonego surowca do ich infrastruktury. Oni także dopiero szacują straty. Transnieft miał przekazać środki na pokrycie tych rekompensat.
Reuters informował wcześniej, że przerób ropy w Rosniefcie spadł w lipcu o 11 procent w stosunku do czerwcowej średniej. Jednak Transnieft ma swoje roszczenia wobec spółki Sieczina, która w styczniu i kwietniu 2019 roku dostarczyła ropę powyżej zamówień operatora.

Jej wolumen wyniósł odpowiednio 570 tys. i 1,07 mln ton. Do lipca 2019 roku wolumen zakumulowanego surowca bez klienta sięgnął 3,5 mln ton. Transnieft wskazuje, że jego system nie jest przystosowany do magazynowania, ale Rosnieft nie zareagował na propozycję sprzedaży go z użyciem tankowców. Z tego powodu operator wprowadził ograniczenia poboru surowca.
Teknoblog.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE