ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": blackout na Wyspach to ostrzeżenie dla Europy
13.08.2019r. 05:42

Ubiegłotygodniowa awaria energetyczna w Wielkiej Brytanii jest ostrzeżeniem dla całej Europy - pisze "Rzeczpospolita", podkreślając, że systemy elektroenergetyczne nie są przygotowane na rosnące zapotrzebowanie na energię oraz coraz większą ilość źródeł odnawialnych.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: mirosławek 13.08.2019r. 07:02
Pierwszy blackout został zarejestrowany na wyspach dziesięć lat po wprowadzeniu wolnego rynku energii. Również w Polsce potrzeba było dziesięciu lat samoregulacji, aby zabrakło mocy. Czy się to nam podoba, czy nie nadzór jest potrzebny - sam niewidzialny rynek nie wystarczy dla zapewnienia ciągłoćji dostaw energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 13.08.2019r. 11:04
No to trzeba się rezerwować we własnym zakresie....agregaty są już dostępne od wielu lat. Śmiem twierdzić że tzw"nadzór" wprowadza więcej zamieszania i obciążeń niż daje cokolwiek dobrego. Jednostka nadzorcza winna być stworzona wewnętrznie poprzez operatorów sieci i podmioty wytwórcze a nie przez urzędników różnej maści.
Kwestia OZE polega na tym ,że buduje sie je stadami i punktowo w znacznej mocy tymczasem dla sieci było by z wszech miar korzystne aby źródła te były rozproszone, w niewielkiej mocy zlokalizowanej blisko odbiorów ale za to w dużym nasyceniu . Tylko takie rozwiazanie jest optymalne ze wzgledu na bezpieczeństwo eksploatacji sieci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wowa 13.08.2019r. 11:33
W Moskwie mieli blackouty od maja do sierpnia 2005 roku (10 tygodni)- a tam nie mieli ani za dużo OZE, ani za dużo wolnego rynku. Czy regulacja jest faktycznie lepsza niż rynek ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE