ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjski budżet przygotowany lepiej od Suadyjskiego na zmiany cen ropy
13.08.2019r. 08:01

Bloomberg donosi, że zapasy złota i walut zagranicznych Banku Centralnego Rosji po raz pierwszy mogą być większe niż te zgromadzone przez Arabię Saudyjską. W czerwcu rezerwy rosyjskie wzrosły do 518 mld dolarów, a saudyjskie spadły do 527 mld dol. - czytamy w BiznesAlert.pl.

Arabia wyczerpuje zapasy, aby finansować wydatki socjalne w okresie niższych cen ropy naftowej. Rosjanie nie mają tego problemu, bo po kryzysie cen surowca z 2014 roku zreformowali budżet tak, aby był stabilny nawet przy cenie ropy w wysokości 44 dolarów za baryłkę Urals. Cena jest obecnie wyższa, więc Rosjanie odzyskują rezerwy. Saudyjczycy muszą zaś używać ich do dofinansowywania istotnych wydatków socjalnych.
To przykład dwóch różnych polityk państw uzależnionych od eksportu ropy naftowej (petrostate). Lepsza pozycja Rosjan przekłada się na ich większy wpływ w grupie OPEC+ skupiającej państwa z kartelu OPEC, którego największym producentem jest Arabia, oraz innych producentów zdecydowanych na skoordynowaną redukcję wydobycia ropy w celu podniesienia cen na giełdach.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE