ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niższa cena ropy obniża szanse na reformy korzystne dla rosyjskich spółek naftowych
13.08.2019r. 08:51

Jurij Borsukow z Kommiersanta pisze, że spadek cen ropy poniżej 60 dolarów za baryłkę kurczy "strefę bezpieczeństwa" w budżecie rosyjskim, która mogłaby pozwolić na innowacyjne rozwiązania podatkowe wspierające firmy takie, jak Rosnieft, który lobbuje za indywidualnym wsparciem wydobycia na jego złożach - jak Priobskoje - z budżetu państwa, czytamy w BiznesAlert.pl.

Dziennikarz przypomina jednak, że budżet jest uzależniony od ceny 44 dolarów za baryłkę Urals, więc nawet obecny spadek cen surowca nie zagraża jego stabilności. Jednak pomimo porozumienia naftowego o skoordynowanej redukcji wydobycia w krajach OPEC+, w tym Rosji, ceny mają utrzymać się na niższym poziomie, a to oznacza niedobór inwestycji w nowe wydobycie spółek rosyjskich. To z kolei zagraża stabilności przychodów z tego tytułu. Reforma podatkowa będzie zatem długofalowo jedynym rozwiązaniem - przekonuje cytowany przez BiznesAlert.pl autor Kommiersanta.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE