ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Azoty zainwestuje w fotowoltaikę
13.08.2019r. 13:09

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, pod koniec ubiegłego tygodnia Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A. podpisała list intencyjny o współpracy z firmą Enea Elektrownia Połaniec w sprawie budowy elektrowni fotowoltaicznej na terenach poprzemysłowych. W planach jest także budowa jeszcze większej elektrowni fotowoltaicznej we współpracy z PGE.

Elektrownia fotowoltaiczna, która zostanie zrealizowana we współpracy ze spółką Enea Elektrownia Połaniec SA, ma osiągnąć moc 3 MW.

Projekt zostanie zrealizowany na zdegradowanych przemysłowo terenach, które należą do "Siarkopolu".

Wcześniej, w maju br., Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" podpisały list intencyjny w zakresie budowy innej farmy fotowoltaicznej przez spółkę PGE Energia Odnawialna.

Inwestycja o mocy zainstalowanej 5 MW i rocznej produkcji szacowanej na 4,97 GWh powstanie na dziesięciu hektarach gruntów poeksploatacyjnych Grupy Azoty Siarkopol w świętokrzyskim Osieku.
Według planów elektrownia składająca się z ok. 16 tys. modułów fotowoltaicznych rozpocznie działalność w połowie 2022 r.

Według PGE będzie to pierwsza w Polsce farma fotowoltaiczna zbudowana na potrzeby jednego odbiorcy przemysłowego, zrealizowana poza publicznym systemem wsparcia.

Planowany model biznesowy zakłada sprzedaż energii na ustalonych z góry warunkach na wiele lat w ramach tzw. umowy corporate Power Purchase Agreement.

- Dzięki umowie corporate PPA umożliwiającej dokonywanie zakupów energii bezpośrednio od Grupy PGE, Grupa Azoty Siarkopol uzyska dostęp do czystej i ekologicznej energii na bardzo korzystnych warunkach - zapewnił Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 13.08.2019r. 15:30
Jest stara zasada w biznesie "rób to na czym się znasz". W 2007 roku polskie firmy zaczęły spekulować na... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE