ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przez problemy z wydawaniem pozwoleń opóźnia się rozwój OZE w Niemczech
13.08.2019r. 15:25

Ostatni niemiecki przetarg na nowe moce wiatrowe na lądzie został ponownie rozpisany, ponieważ nie złożono oferty na 650 MW, tylko na 208 MW. Problem ten można wytłumaczyć problemami związanymi z wydawaniem pozwoleń - czytamy w BiznesAlert.pl.

Niemiecka federalna agencja ds. sieci (Bundesnetzagentur - red.) ogłosiła wyniki ostatniego przetargu na rozbudowę energetyki wiatrowej na lądzie w zeszłym tygodniu, twierdząc, że "poziom konkurencji wyraźnie spadł". Konkretnie, spośród 650 MW, które było w ofercie, zaledwie 208 MW zostały zakontraktowane - tylko 32 procent dostępnej mocy w ofercie, co stanowi spadek o 21 procent w stosunku do innego nieudanego przetargu ogłoszonego w maju. W ostatnim przetargu przyznano łącznie 32 projekty zlokalizowane w Brandenburgii i Nadrenii Północnej-Westfalii, każdy z ośmioma dopłatami, pięć projektów w Dolnej Saksonii i cztery w Turyngii. Średnia przyznana cena wynosiła 62 EUR za megawatogodzinę (MWh)
Procesy wydawania zezwoleń, które kiedyś trwały zaledwie 10 miesięcy, obecnie trwają ponad dwa lata. Co więcej, nawet jeśli projekt otrzymuje pozwolenie, coraz częściej są one kwestionowane przez sądy. Według organizacji WindEurope, obecnie jest 11 gigawatów (GW) lądowych projektów wiatrowych, które utknęły na różnych etapach wydawania zezwoleń - czytamy w BiznesAlert.pl.
CleanTechnica , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE