ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia nie wyklucza udziału w aukcji dla farm wiatrowych oraz PV w 2019 r.
13.08.2019r. 19:15

Polenergia nie wyklucza udziału w aukcji dla farm wiatrowych oraz elektrowni fotowoltaicznych w 2019 r. - podała spółka w raporcie półrocznym. Grupa posiada portfel projektów wiatrowych o łącznej mocy 199 MW oraz fotowoltaicznych o mocy 12 MW gotowych do udziału w aukcji.

"Grupa kontynuuje prace w celu doprowadzenia do budowy portfela projektów farm wiatrowych o mocy 199 MW w oparciu o przychody z rynku energii lub kontrakty długoterminowe. Grupa nie wyklucza udziału w ewentualnej aukcji dla farm wiatrowych w 2019 roku" - napisano w sprawozdaniu zarządu.

"Trwa budowa 8 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 8 MW, które wygrały aukcję w 2018 roku i uzyskały prawo do pokrycia ujemnego salda w odniesieniu do ceny zaoferowanej w toku aukcji za wyprodukowaną energię elektryczną przez 15 lat. Grupa przygotowuje do udziału w kolejnych aukcjach (oczekiwanych w 2019 roku) projekty elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 12 MW, a także prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące finansowania obu projektów o łącznej mocy 20 MW. Kolejne projekty o mocy 30 MW znajdują się we wczesnej fazie rozwoju" - dodano.
Polenergia przypomniała też, że przygotowuje do budowy wspólnie z norweskim Equinor trzy morskie farmy wiatrowe (Polenergia Bałtyk I, MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III) zlokalizowane na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3000 MW. Termin budowy farm uzależniony jest od wejścia w życie systemu regulacyjnego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE