ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cena ropy - sprzeczne interesy Arabii Saudyjskiej i USA
14.08.2019r. 07:39

Pomimo znaczących cięć wydobycia ropy w Arabii Saudyjskiej i realizacji założeń porozumienia naftowego przez kraje OPEC+ ropa dalej tanieje. Saudyjczycy mogą wpaść w tarapaty - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ropa tanieje między innymi ze względu na sankcje ograniczające eksport ropy z Iranu oraz kryzys gospodarczo-polityczny wpływający negatywnie na sprzedaż ropy z Wenezueli. Ośrodek analityczny Bernstein sugeruje, że cena mogłaby znacząco wzrosnąć dopiero po zwiększeniu cięć porozumienia naftowego z 1,2 mln baryłek dziennie o kolejny milion.

Tymczasem Saudyjczycy potrzebują wyższej ceny ropy do stabilizacji budżetu, który finansuje istotne wydatki socjalne petrodolarami. Zamierza także sprywatyzować Saudi Aramco, którego wartość giełdowa będzie zależała między innymi od ceny baryłki - czytamy w Financial Times.
Oznacza to, że Arabia Saudyjska może być zainteresowana zwiększeniem cięć na wrześniowym spotkaniu OPEC+. Dodatkowym czynnikiem dopingującym ją do działania mogą być wybory prezydenckie w USA w 2020 roku, przed którymi prezydent Donald Trump nie pozwoli na podwyżki cen na stacjach benzynowych, więc okno możliwości na działanie się właśnie zamyka.

Wyzwaniem może być skłonienie Rosjan do dalszych cięć. Ich firmy naftowe, jak Rosnieft, sygnalizują już problemy z rozwojem wydobycia na nowych złożach przez porozumienie naftowe i oczekują rekompensat.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE