ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

22 stany kontra Trump w sprawie planu Czystej Energii
14.08.2019r. 20:51

Dwadzieścia dwa stany, w tym Nowy Jork i Kalifornia oraz siedem miast złożyło wniosek o wszczęcie postępowania sądowego w związku z decyzją prezydenta USA Donalda Trumpa o rezygnacji Agencji Ochrony Środowiska z planu Czystej Energii (autorstwa administracji poprzedniego prezydenta Baracka Obamy). Przeciwnicy obecnej polityki klimatycznej argumentują, że przedłuża ona zależność USA od energetyki węglowej i blokuje stany dążące do czystszego wytwarzania energii elektrycznej.

Petycja złożona w federalnym sądzie apelacyjnym w Waszyngtonie wzywa do uchylenia decyzji. Składający petycję twierdzą, że plan Agencji Ochrony Środowiska dotyczący czystej energii (ACE), który cofnięto w czerwcu, nie ograniczy rosnącej emisji dwutlenku węgla z elektrowni i przedłuży działanie brudniejszych elektrowni węglowych oraz zwiększy emisje gazów cieplarnianych.

- Bez znaczącej korekty kursu nadal będziemy dążyć do katastrofy klimatycznej - powiedziała Letitia James, prokurator generalny Nowego Jorku, w oświadczeniu zapowiadającym pozew. Dodała, że koalicja państw i miast "będzie walczyć z tą decyzją i tą polityką wobec klimatu.

Pozew jest jednym z kilkudziesięciu wniosków podjętych przez stany pod przewodnictwem Demokratów. Dotyczą zakwestionowania kilku decyzji o wycofaniu się z dotychczasowej polityki klimatycznej prezentowanej przez poprzednią administrację.
Kalifornia, która obecnie spiera się z rządową Agencją o możliwość egzekwowania surowszych przepisów emisji spalin, złożyła w sumie 55 pozwów przeciwko administracji Trumpa.

Plan na rzecz czystej energii (Clean Energy Plan) byłego prezydenta Baracka Obamy miał na celu obniżenie emisji dwutlenku węgla z elektrowni o ponad jedną trzecią w porównaniu z poziomem z 2005 roku. Miało to na celu zmusić elektrownie do rezygnacji z węgla na rzecz czystszych paliw, takich jak gaz ziemny czy OZE. W czerwcu tego roku Donald Trump, który krytykował politykę poprzednika w zakresie klimatu, zastąpił plan na rzecz czystej energii znacznie mniej rygorystycznym planem na rzecz niedrogiej czystej energii, co zdaniem przeciwników może zwiększyć emisję CO2. Z danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej wynika, że emisje CO2 w USA wzrosły o 3,1 procent w 2018 roku, co było zmianą trendu spadkowego.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Praw 15.08.2019r. 09:02
Jeśli lewacy wprowadzą swoje przepisy to rozumiem że nie można ich cofnąć. Trump na pewno łamie Konstytucję.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE