ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dania odda do użytku morską elektrownię wiatrową Horns Rev 3
16.08.2019r. 09:19

Według informacji portali branżowych Fryderyk, książę koronny Danii, 22 sierpnia ma dokonać uroczystego otwarcia największej morskiej elektrowni wiatrowej w tym kraju - czytamy w BiznesAlert.pl.

Farma wiatrowa o nazwie Horns Rev 3 składa się z 49 turbin, które dostarczyła firma Vestas, jeden z największych producentów turbin na świecie. W Danii zainstalowano turbiny typu V164-8.3 MW. - Otwarcie Horns ReV 3 jest dowodem na nasze zaangażowania w pracę na rzecz życia bez paliw kopalnych. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że Jego Królewska Mość Książę Koronny przyjedzie i dokona inauguracji farmy wiatrowej - powiedział Magnus Hall, prezes Vattenfalla.
Horns Rev 3 będzie pierwszą farmą wiatrową na wodach duńskich, która będzie wyposażona w turbiny o mocy 8 MW. Centrum operacyjne oraz baza turbin farmy będą zlokalizowane w porcie Hvide Sande. Do obsługi zatrudnionych zostanie około 25-30 pełnoetatowych pracowników. Łączna moc instalacji wynosi 406,7 MW. Pełną moc elektrownia ma uzyskać w 2020 roku. Przedsięwzięcie zapewni energię elektryczną dla 400 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Offshorewind.biz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryz 18.08.2019r. 22:33
Czyli ta "największa" elektrownia da średnioroczną produkcję na poziomie jednego polskiego, zabytkowego... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wilek 19.08.2019r. 08:38
Do Zgryza - to i tak nieźle.
Ale jaka jest sugestia - nie budować farm wiatrowych na morzu??
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE