ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

34. Pielgrzymka Energetyków, Elektryków, Elektroników na Jasną Górę
18.08.2019r. 15:03

Ok. 7 tys. osób uczestniczyło w niedzielę na Jasnej Górze w 34. Pielgrzymce Energetyków, Elektryków, Elektroników. Do Częstochowy przyjechał także minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz prezesi i dyrektorzy zakładów, przedstawiciele zarządów i spółek energetycznych oraz związkowcy.

Uczestnicy pielgrzymki w kolorowych koszulkach i z transparentami grup energetycznych przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny z pl. Daszyńskiego na Jasną Górę. Mszy odprawionej na jasnogórskim szczycie przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Jak powiedział, cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry, minister Tchórzewski, jedną z intencji pielgrzymki jest modlitwa o bezpieczeństwo w pracy, a także modlitwa za ojczyznę.

"Branża staje przed coraz to nowymi wyzwaniami. Poziom życia Polaków powoduje, że potrzebują więcej energii. W ciągu ostatnich czterech lat zużycie energii w Polsce wzrosło o ponad 7 procent, to są dwie duże elektrownie" - powiedział szef resortu energii.
"A więc z jednej strony trzeba modernizować nasze stare elektrownie, wymagania unijne powodują, że walczymy z emisyjnością, walczymy o czyste powietrze, a drugiej strony musimy to robić w sposób ewolucyjny, żeby nadążyć za potrzebami, za tym, czego obywatele chcą, a chcą mieć coraz więcej różnych urządzeń w domu, powstaje coraz więcej firm, więc musimy z tą energetyką nadążać" - dodał minister.

Jak przypomniał krajowy duszpasterz Energetyków, Elektryków i Elektroników ks. Sławomir Zyga, w dzisiejszych czasach wszyscy są bardzo uzależnieni od dostaw energii. "I w związku z tym, skoro tak wiele od niej zależy, cała nasza codzienność od wypiekania chleba do operacji chirurgicznej, to też wiemy, że to środowisko trzeba szczególnie objąć modlitwą" - przekonywał.

Pielgrzymkę zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Energetyków "Nazaret".

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: ministrant 18.08.2019r. 20:38
ten stan energetyki do jakiego doprowadzili obecni rządzący to tylko co pozostaje to zwierzyć tą branżę tylko cudom.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ryzyk 19.08.2019r. 08:07
stan energetyki do jakiego doprowadzili obecni rządzący to tylko co pozostaje to zwierzyć tą branżę tylko cudom
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE