ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Portugalia. Kierowcy cystern kończą strajk, będą rozmowy z pracodawcami
18.08.2019r. 22:01

Portugalscy kierowcy cystern z paliwem zdecydowali w niedzielę w głosowaniu o zakończeniu bezterminowego strajku, aby umożliwić reprezentującemu ich związkowi zawodowemu negocjacje z pracodawcami. Rozmowy z udziałem przedstawicieli rządu zaplanowano na wtorek.

Związek zawodowy kierowców przewożących niebezpieczne ładunki (SNMMP), który domaga się dla swoich członków podwyżek płac oraz poprawy warunków pracy, rozpoczął strajk w poniedziałek, po załamaniu się negocjacji ze stowarzyszeniem pracodawców tego sektora ANTRAM. To już drugi strajk kierowców od początku roku.

ANTRAM oświadczył, że jest otwarty na negocjacje, w których miałby pośredniczyć rząd, ale tylko jeżeli strajk zostanie zawieszony lub zakończony.

"Biorąc pod uwagę wszystkie istniejące warunki do negocjacji z ANTRAM i rządem, podjęto decyzję, że strajk zostanie odwołany" - powiedział wiceprezydent SNMMP Pedro Pardal Henriques.
Powrót kierowców do pracy oznacza ulgę dla socjalistycznego rządu, który obawiał się, że przedłużający się strajk może negatywnie odbić się na zależnej w dużej mierze od turystyki portugalskiej gospodarki - pisze Reuters. Podczas strajku wprowadzono racjonowanie paliwa - kierowcy mogli kupić maksymalnie do 15 litrów na wyznaczonych stacjach, ale nie było na nich długich kolejek, tak jak to miało miejsce w kwietniu.

Najmocniej dotknięty strajkiem został turystyczny region Algarve na południu kraju, gdzie w największym tamtejszym porcie jachtowym w czwartek zabrakło paliwa, choć później zostało ono dostarczone. Nie zanotowano natomiast problemów na lotniskach w kraju.

Aby uniknąć chaosu i zapewnić minimalne dostawy paliwa rząd uciekł się do prawnie zobowiązującego nakazu powrotu kierowców do pracy, grożąc im w przeciwnym razie karami.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE