ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wakacje dla prawie stu dzieci pod patronatem ministra energii
19.08.2019r. 16:02

Niemal setka dzieci - podopiecznych katowickiego stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów i współpracujących z nim organizacji - wypocznie w tym roku w górach dzięki inicjatywie "Anielskie wakacje z Węglokoksem", której patronuje minister energii. To druga edycja tego wydarzenia.

W poniedziałek grupa dzieci wyjechała z Katowic na wypoczynek do miejscowości Kacwin w Pieninach oraz Zarzecza nad Jeziorem Żywieckim. Wyjeżdżające na wakacje dzieci, pochodzące m.in. z rodzin dotkniętych restrukturyzacją śląskiego przemysłu, odwiedził w poniedziałek w Katowicach-Załężu wiceminister energii Adam Gawęda.

"To niezmiernie ważne, by spółki węglowe patrzyły nie tylko na rachunek ekonomiczny, ale także nieco szerzej - by troszczyły się o swoje najbliższe otoczenie i wspierały takie inicjatywy, jak +Anielskie wakacje z Węglokoksem+. Cieszy mnie, że transformacja sektora jest społecznie sprawiedliwa, a zarządy firm naszego sektora dbają o zrównoważony rozwój" - mówił wiceminister, nawiązując do zaangażowania w tę inicjatywę kilku firm z grupy katowickiego Węglokoksu - firmy działającej w sferze górnictwa, hutnictwa, energetyki i logistyki.

Wyjazd prawie setki dzieci na wakacje jest możliwy dzięki 24 tys. zł wsparcia od spółek grupy Węglokoks, a także dzięki wsparciu samorządu Katowic i innych darczyńców. Za te pieniądze zorganizowano kilka obozów rekreacyjnych, sportowych i terapeutycznych dla dzieci - dla części z nich jest to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu. Wszystkie dzieci objęte akcją są podopiecznymi placówek wsparcia dziennego - świetlic i klubów rozwoju oraz terapeutycznych.

"Wyjazd to nie tylko okazja do wypoczynku, ale także do dalszego rozwoju swoich potencjałów i talentów. Podczas obozów będziemy również kontynuować pracę terapeutyczną. Te wyjazdy, jak i wiele innych naszych działań, nie byłby możliwe dzięki zaangażowanie sponsorów" - powiedziała prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach Monika Bajka.

Wyjeżdżające na wakacje dzieci otrzymały w poniedziałek koszulki, czapki, worki-plecaki, przybory plastyczne oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Węglokoks.
"Jako spółka Skarbu Państwa mamy szczególny obowiązek wyznaczania trendów społecznej odpowiedzialności biznesu. Ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale też - a może przede wszystkim - otoczenie, w którym działają nasze spółki. To otoczenie wciąż odczuwa skutki zmian przemysłowych, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać lokalne społeczności i być częścią tej wspaniałej inicjatywy" - powiedział w poniedziałek prezes spółki Tomasz Heryszek.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od ponad 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie osiem świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, a także programy uliczne i poradnię rodzinną.

Codziennie opiekuje się około 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do około 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga kilkadziesiąt rodzin. Stowarzyszenie pozyskuje pieniądze na działalność m.in. od darczyńców oraz z akcji charytatywnych.

Stowarzyszenie prowadzi zajęcia edukacyjno-wychowawcze, oferuje pomoc psychologiczną, warsztaty wspierające rozwój i kształcące kompetencje oraz umiejętności m.in. matematyczne, podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, doskonalące języki obce, kompetencje dotyczące uczenia się, organizuje zajęcia sportowe, ruchowe, artystyczne, a także zajęcia z przedsiębiorczości. Placówki stowarzyszenia działają w Katowicach-Załężu, Chorzowie-Batorym, Chorzowie-Centrum i w Sosnowcu-Juliuszu - miejscach dotkniętych restrukturyzacją górnictwa i hutnictwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE