ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Transnieft chce kontroli nad punktami odbioru ropy naftowej żeby zmniejszyć ryzyko nowego kryzysu zanieczyszczonego surowca
20.08.2019r. 09:07

Obecnie te punkty znajdują się pod kontrolą ponad 150 podmiotów prywatnych. Transnieft chciałby przejąć nad nimi kontrolę bez przejmowania własności. Mógłby wtedy wprowadzić własne standardy kontroli jakości surowca pojawiającego się w tych punktach. Premier Dmitrij Miedwiediew obiecał rozważyć tę propozycję na posiedzeniu rządu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Prezes Nikołaj Tokariew ocenił także, że istniejące laboratoria analizy jakości ropy muszą przejść ponowną akredytację i certyfikację w celu poprawy jakości badań oraz ujednolicenia metodologii, bo każde "pracuje z użyciem własnych reagentów, sprzętu i naturalnie różnią się ich wyniki".

Transnieft chce poprawić wizerunek po kryzysie zanieczyszczonej ropy zdiagnozowanym w kwietniu tego roku, kiedy okazało się, że z rosyjskiego systemu przesyłowego ropy ropociągiem Drużba dotarła do Europy mieszanka surowca przekraczająca normy chlorków organicznych. Zagroziła bezpieczeństwu infrastruktury i zmusiła do tymczasowego zatrzymania dostaw przez infrastrukturę na Białorusi i Ukrainie, w Polsce, Niemczech, Czechach i Słowacji.
Trwają rozmowy o rekompensatach za zatrzymanie dostaw i szkody spowodowane zanieczyszczeniem surowca. Ukraina otrzymała już 3,3 mln dolarów. Tymczasem wewnątrz Rosji trwa spór o odpowiedzialność za kryzys, w którym Transnieft i krajowy producent Rosnieft należący do Igora Sieczina wymieniają się oskarżeniami. Jedno z nich sugeruje, że firma Tokariewa nie przygotowała planu mającego pozwolić na uniknięcie nowego kryzysu zanieczyszczonej ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 21.08.2019r. 10:58
Pytanie jest inne : skąd wzięła się taka ilość chlorków organicznych w surowcu ? O ile wiem chlorki organiczne naturalnie w ropie i w takich ilosciach nie występują.
Musiały zostać wprowadzone do systemu destrukty tworzyw sztucznych a chlorki pochodzą z rozłożonego PCV.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE