ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos rozważa szereg nowych projektów inwestycyjnych
20.08.2019r. 10:37

Grupa Lotos podtrzymuje swoje założenia zawarte w strategii do 2022 roku, rozważa szereg nowych projektów inwestycyjnych, w tym związanych z segmentem rafineryjnym i wydobywczym - poinformował prezes Lotosu Mateusz Bonca.

"Trzymamy się naszych celów strategicznych, które postawiliśmy sobie pod koniec 2016 roku. Zawierają one kierunki działań do 2022 roku, mamy nadzieję na pewne nowe projekty inwestycyjne. Planujemy, że pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku będziemy mogli podjąć w tej sprawie decyzje" - powiedział Bonca podczas wtorkowej telekonferencji z analitykami.

Dodał, że jeden z rozważanych projektów inwestycyjnych obejmuje segment rafineryjny. Koncern jest też w finalnej fazie podejmowania decyzji w sprawie projektu wydobywczego B4/B6 na Morzu Bałtyckim. Decyzja w tej drugiej sprawie ma zapaść w czwartym kwartale 2019 roku.

Kluczowe parametry strategii Grupy Lotos do 2022 roku zakładają podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA LIFO w latach 2019-2022 do około 4 mld zł, obniżenie współczynnika zadłużenia (dług netto/EBITDA nie wyższy niż 1,5x), realizację projektów inwestycyjnych na łączną kwotę 9,4 mld zł w ciągu 6 lat, osiągnięcie poziomu wydobycia węglowodorów na poziomie około 30-50 tys. boe/d.
Prezes Lotosu podtrzymał, że pierwsze finansowe efekty z uruchamianego projektu EFRA będą widoczne w wynikach spółki w czwartym kwartale 2019 roku. Wiceprezes Lotosu Jarosław Kawula poinformował, że opóźnienie w realizacji tego projektu nie spowoduje wystąpienia dodatkowych kosztów finansowych dla Lotosu.

Mateusz Bonca poinformował też, że w dalszym ciągu trwa due dilligence, które ma pomóc w decyzji, czy gdański koncern zaangażuje się w projekt Grupy Azoty. W Policach ma powstać nowy kompleks petrochemiczny składający się z instalacji odwodornienia propanu (Instalacja PDH), instalacji wytwarzania polipropylenu (Instalacja PP), systemu konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu, a także instalacji pomocniczych wraz z połączeniami międzyobiektowymi oraz terminalu przeładunkowo-magazynowego obejmującego urządzenia portowe do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE