ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Lotos: efekty finansowe uruchomienia kompleksu EFRA w IV kw. 2019 r.
20.08.2019r. 12:03

Grupa Lotos oczekuje pierwszych efektów finansowych uruchomienia kompleksu EFRA w czwartym kwartale 2019 r. - zapowiedział we wtorek prezes Lotos Mateusz Bonca.

"Kluczowy kompleks inwestycyjny, czyli EFRA osiągnął status gotowości do uruchamiania i ten ostatni element zasadniczy, czyli kompleks koksowania jest w tej chwili w trakcie uruchomień. W czwartym kwartale oczekujemy kontrybucji tego całego kompleksu do naszych wyników finansowych" - powiedział prezes Bonca.

Szef Lotosu przypomniał, że w drugim kwartale 2019 r. zakończono prace budowlano-montażowe dla obiektów projektu EFRA.

Pod koniec czerwca w rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku dobiegła końca budowa kompleksu koksowania, najważniejszej części rozpoczętego we wrześniu 2015 roku, wartego ok. 2,3 mld zł projektu.
Po zakończeniu projektu EFRA rafineria w Gdańsku będzie produkować już ok. 90 proc. produktów wysokomarżowych, paliw i olejów (77 proc. przed Projektem EFRA) i tylko 10 proc. produktów niskomarżowych, z czego ok. 3 proc. stanowił będzie koks naftowy. W rezultacie na rynek trafi ok. 1,1 mln ton doskonałej jakości paliw, głównie oleju napędowego, wyprodukowanych właśnie z ciężkiej pozostałości.

Kolejne efekty EFRY to optymalizacja kosztów utrzymania rafinerii i przetwórstwa ropy oraz wzrost wskaźnika kompleksowości rafinerii: z 9,5 do 10,7, co oznacza przejście na wyższy, bardziej efektywny poziom technologiczny.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE