ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spada wydobycie ropy w Wenezueli
20.08.2019r. 13:22

Wydobycie ropy w Wenezueli spadło w lipcu o 32 tysięcy baryłek dziennie, do poziomu 740 baryłek dziennie. Stanowi to 4-procentowy spadek w porównaniu do 774 tysiącami baryłek dziennie wydobytych w czerwcu. Dla porównania, w 2018 i 2017 roku średnie dzienne wydobycie wynosiło odpowiednio 1,4 i 1,9 mln baryłek ropy dziennie. Jest to pokłosie sankcji, przez które dotychczasowi partnerzy handlowi reżimu Maduro stopniowo odcinają się od stosunków z Caracas - czytamy w BiznesAlert.pl.

Przemysł naftowy jest kluczowym elementem gospodarki w Wenezueli, ale w ostatnich latach cierpiał z powodu korupcji, drenażu mózgów, braku konserwacji i niewłaściwego zarządzania, które zostały znacznie zaostrzone przez sankcje USA. Sankcje finansowe przeciwko PDVSA z sierpnia 2017 roku spowodowały straty w przychodach z eksportu w wysokości około 6 mld dolarów w ciągu 12 miesięcy. W styczniu zostały uzupełnione o embargo, które zablokowało wszelką sprzedaż wenezuelskiej ropy naftowej do rafinerii w USA.

5 sierpnia Waszyngton rozszerzył sankcje o ogólne embargo handlowe. Otworzyło to również drogę do nakładania sankcji wtórnych na firmy spoza USA, które zdaniem Waszyngtonu "materialnie wspierają" rząd Wenezueli lub podmioty publiczne, w tym PDVSA. Ruch ten potępiły ONZ, Unia Europejska i OPEC. W odpowiedzi PDVSA podjęła kroki mające na celu reorganizację przemysłu, przekształcając swoje ciężkie urządzenia do ulepszania surowca w zakłady mieszania. Chińska inwestycja, rzekomo warta 3 dolarów, została również wykorzystana do budowy nowej instalacji do miksowania, pomimo groźby sankcji. Oba posunięcia mają na celu zwiększenie produkcji mieszanki ropy Merey preferowanej przez rynki azjatyckie, na których obecnie przeznaczana jest większość wenezuelskiej ropy.
Jednak wskutek działań administracji Donalda Trumpa, wenezuelski przemysł naftowy traci coraz więcej klientów. PetroChina anulowało dotychczas trzy dostawy, czyli łącznie około 5 milionów baryłek. PetroChina jest częścią państwowej China National Petroleum Corporation (CNPC) i zajmuje się między innymi importem wenezuelskiej ropy do chińskich rafinerii. PetroChina zawiesiło dostawy po doniesieniach, że turecki państwowy Ziraat Bank również zamknął wszystkie rachunki w banku centralnym Wenezueli. Turcja jest kluczowym sojusznikiem rządu Maduro, a Caracas coraz bardziej polega na tureckich pośrednikach w płaceniu kontrahentom i omijaniu sankcji finansowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Venezuela Analysis , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE