ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Największe zamówienie na lądowe turbiny GE o rekordowej mocy
20.08.2019r. 13:38

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, General Electric Renewable Energy pochwalił się największym jak dotąd zamówieniem na swoje najnowsze i największe lądowe elektrownie wiatrowe.

Najnowsza lądowa turbina General Electric, model Cypress o mocy 5,3 MW, ma produkować średnio o około 50 proc. energii więcej w porównaniu do turbin o jednostkowych mocach 3 MW. Ma to wynikać w dużej mierze z dłuższych łopat. Średnica wirnika w nowej turbinie wynosi 158 metrów.

W modelu Cypress zostanie zastosowana dwumodułowa budowa łopat. Takie rozwiązanie ma nie tylko poprawić efektywność produkcji czy ułatwić transport, ale także zapewnić elastyczność w kontekście doboru różnych konfiguracji elektrowni wiatrowych w zależności od potrzeb klienta i warunków panujących w danej lokalizacji.

General Electric uruchomił pierwszy, testowy egzemplarz swojej najnowszej i największej lądowej turbiny, który stanął w Holandii, zaledwie w marcu br., a już zbiera na niego duże zamówienia.

Turbina zainstalowana na nowej platformie GE Cypress posiada moc 5,3 MW. Jej uruchomienie zajęło, od momentu przygotowania koncepcji, tylko 1,5 roku.

Uruchomiony w Holandii egzemplarz ma posłużyć do przeprowadzenia testów i uzyskania niezbędnych certyfikacji, umożliwiającego komercjalizację modelu Cypress.

Już w kwietniu GE pochwalił się zdobyciem pierwszego zamówienia na nowe turbiny. Złożył je niemiecki deweloper Prowind, który zainstaluje trzy turbiny GE Cypress w projekcie realizowanym w Bawarii.
Elektrownie wiatrowe dostarczone do Bawarii będą mieć jednak mniejszą jednostkową moc 4,8 MW. To drugi z wariantów oferowanych przez GE, oprócz wersji 5,3 MW.

Turbiny zostaną postawione w lesie w pobliżu bawarskiej miejscowości Elfershause, na wieżach, których wysokość wyniesie od 150 do 161 metrów.

Teraz GE informuje o zdobyciu dotychczas największego kontraktu na dostawę elektrowni wiatrowych Cypress o mocy 5,3 MW.

Amerykanie zdobyli zamówienie na 46 turbin dla realizowanego w Australii projektu farmy wiatrowej o mocy 244 MW, która ma wejść w fazę operacyjną w roku 2021.

GE podaje, że farma wiatrowa, która będzie zlokalizowana w stanie Nowa Południowa Walia, będzie produkować energię w ilości odpowiadającej rocznemu zapotrzebowaniu na energię 100 tys. australijskich gospodarstw domowych.

Konsumpcja gospodarstw domowych w tym stanie wynosi średnio w skali roku 7,3 MWh, co oznacza, że farma wiatrowa będzie w stanie wyprodukować rocznie przynajmniej 0,73 TWh energii elektrycznej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE