ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos nadal liczy straty z dostaw zanieczyszczonej ropy z Rosji
20.08.2019r. 14:37

Dostawy zanieczyszczonej rosyjskiej ropy przesyłanej ropociągiem Przyjaźń nie wpłynęły na funkcjonowanie Grupy Lotos oraz instalacji rafineryjnych. Gdański koncern będzie domagał się odszkodowania za przerwy w dostawach ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Mateusz Aleksander Bonca, prezes Grupy Lotos zaznaczył, że wspomniana sytuacja pokazuje, iż pod względem operacyjnym i handlowym Lotos oraz jego gdańska rafineria potrafią bezpiecznie przechodzić przez wyzwania rynkowe.

Jarosław Kawula, wiceprezes zarządu ds. produkcji Grupy Lotos podkreślił, że wspomniane zdarzenia nie wpłynęły znacząco na prace rafinerii w Gdańsku. - Nie zmieniła ona znacząco swojego obciążenia. W drugim kwartale wyprodukowała 2,5 mln ton produktów. To poziom bardzo podobny do tego, który osiągnęliśmy w analogicznym okresie w ubiegłym roku - stwierdził.

- Rynek nie odczuł, że mieliśmy problemy z dostawami ropy. To dowód na to, że system magazynowo-przesyłowy okazał się wystarczająco wydolny, aby w trakcie kryzysu były zasilane surowcem dostarczanym drogą morską. Po zakończeniu działań kryzysowych opracujemy raport, będzie on zawierał opcje inwestycyjne, które pomogą jeszcze bardziej uelastycznić logistykę dostaw dla Lotosu - dodał.
Po wstrzymaniu dostaw rurociągowych Lotos będzie musiał zaopatrywać się w surowiec drogą morską. - Zgodnie z naszą wewnętrzną procedurą został powołany sztab kryzysowy, w ramach którego działa zespół, który zlicza powstałe dodatkowe koszty. Na dzień dzisiejszy nie wiemy ile one ostatecznie wynoszą. Rachunek nie jest zamknięty. Do czasu jego zamknięcia trudno mówić o całości rozstrzeń przedstawiliśmy dostawcom notyfikacje, że takie rozstrzenia będziemy im wystawiać - stwierdził.

Według wiceprezesa Kawuli zanieczyszczona ropa naftowa, która trafiła do krajowego magazynowo przesyłowego z Rosji nadal w nim częściowo pozostaje. - PERN przygotowuje odpowiednie blendy ropy, które pozwolą na to, aby po zmieszaniu z czystą ropą spełniała wszystkie wymogi jakościowe. Taka ropa jest przerabiana w rafinerii w sposób bezpieczny - stwierdził cytowany przez BiznesAlert.pl Bonca.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE