ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosnieft musiał obniżyć wydobycie węglowodorów przez kryzys zanieczyszczonej ropy
21.08.2019r. 09:19

Rosyjski Rosnieft musiał obniżyć wydobycie węglowodorów przez kryzys zanieczyszczonej ropy, który czasowo zatrzymał dostawy ropy przez ropociąg Drużba do Europy oraz porozumienie naftowe ograniczające wydobycie w krajach OPEC+ jak Rosja - czytamy w BiznesAlert.pl.

Raport Rosnieftu z drugiego kwartału i pierwszej połowy 2019 roku został opublikowany 20 sierpnia. Pokazuje, że wydobycie w pierwszej połowie tego roku wyniosło 5,81 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie i wzrosło o 1,8 procent rok do roku. Jednak w drugim kwartale 2019 roku (kryzys zanieczyszczonej ropy zaczął się w kwietniu) Rosnieft zanotował wydobycie na poziomie 5,71 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. To wzrost o 0.1 procent w porównaniu z drugim kwartałem i spadek o 3,3 procent w porównaniu z pierwszym.
Powodem było czasowe ograniczenie poboru ropy do systemu przesyłowego z powodu kryzysu zanieczyszczonej ropy oraz realizacja cięć w ramach porozumienia naftowego krajów grupy OPEC+, do której należy Rosja. Strony układu zrealizowały ograniczenia założone na 1,2 mln baryłek dziennie w 159 procentach, czyli przekroczyły zakładany cel - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz/TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE