ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KGHM chciał sprzedać udziały w PGE EJ1, ale PGE zamknął ten proces
21.08.2019r. 12:40

- KGHM był skłonny sprzedać udziały w spółce PGE EJ1, ale PGE zamknął ten proces - odpowiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM, zapytany przez BiznesAlert.pl o obecny stan rozmów z Polską Grupą Energetyczną. Obecnie KGHM posiada 10 procent udziałów w spółce odpowiedzialnej za budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Pod koniec listopada 2018 roku Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zarząd spółki "wyraził wstępne zainteresowanie nabyciem wszystkich udziałów w spółce PGE EJ1". Celem kierownictwa jest "restrukturyzacja operacyjna i kosztowa spółki oraz integracja działalności w ramach Grupy PGE". W komunikacie czytamy, że realizacja transakcji będzie możliwa po przeprowadzeniu wyceny przez niezależnego doradcę oraz uzyskaniu zgód korporacyjnych wszystkich zaangażowanych podmiotów.
PGE EJ1 została zarejestrowana 28 stycznia 2010 roku. Po czterech latach, 15 kwietnia 2014 roku, PGE, KGHM Polska Miedź, Tauron Polska Energia i Enea S.A. podpisały umowę nabycia udziałów w spółce jądrowej. W efekcie wyżej wymienione firmy nabyły po 10 procent udziałów w PGE EJ1. Wszyscy udziałowcy PGE EJ1 wstępnie wyrazili zainteresowanie zbyciem udziałów, ale dotychczasowe rozmowy nie przyniosły rozstrzygnięcia - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: coś ta 21.08.2019r. 14:28
to znak że w pge cienko z kasą?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Krętacz 22.08.2019r. 11:29
Po pierwsze nie pierwszej, a drugiej, bo pierwszą ruinę mamy już w Żarnowcu za jedyne 1,5 mld USD( nie tych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE