ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW odmawia wypłaty na rzecz Primetech części ceny sprzedaży PBSz w kwocie 5 mln zł
21.08.2019r. 12:59

Jastrzębska Spółka Węglowa odmawia dokonania wypłaty kwoty 5 mln zł, stanowiącej część ceny sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz) - podał Primetech w komunikacie.

20 maja JSW zawarło finalną umowę zakupu za 204 mln zł 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów od Primetech. JSW zapłaciła wówczas 199 mln zł, a pozostałe 5 mln zł miało zostać zapłacone w ciągu trzech miesięcy.

Z komunikatu wynika, że w przesłanym Primetech piśmie, JSW wskazał m.in., że wskaźnik EBITDA osiągnięty przez Przedsiębiorstwo Budowy Szybów za rok 2018 był niższy od wartości warunkującej wypłatę kwoty zatrzymanej.

Jak podano, JSW wskazało na gotowość omówienia zaistniałej sytuacji na stosownym spotkaniu.
"(...) Zarząd Emitenta podkreśla, iż nie zgadza się ze stanowiskiem przedstawionym przez kupującego i zaprezentowaną przez niego argumentacją. Emitent równocześnie wskazuje, iż zamierza podjąć dalsze rozmowy w tym zakresie z JSW, natomiast w przypadku ich niepowodzenia rozważy podjęcie stosownych kroków prawnych" - napisano.

W lipcu 2018 roku JSW uzgodniła podstawowe warunki transakcji zakupu od Primetech (dawniej Kopex) pakietu 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE