ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Saskatchewan w Kanadzie ma powstać farma wiatrowa, która będzie produkować energię w rekordowo niskiej cenie
21.08.2019r. 14:24

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, farma wiatrowa, która powstanie w Saskatchewan w Kanadzie, ma produkować energię po najniższej cenie w historii globalnego rynku wiatrowego. Taką deklarację złożył chiński producent Goldwind, który dostarczy dla tego projektu swoje turbiny.

Farma wiatrowa, o której mowa, ma powstać w Assiniboia w prowincji Saskatchewan, a jej moc sięgnie 200 MW.

Deweloper, Potentia Renewables, zapewnił dla tego projektu gwarancje sprzedaży energii w wyniku aukcji przeprowadzonej przez władze kanadyjskiej prowincji.

Nie upubliczniono ceny, którą inwestor zagwarantował sobie w aukcji. Lokalny koncern energetyczny SaskPower, który będzie odbierać energię na podstawie umowy mającej obowiązywać aż przez 25 lat, poinformował jednak, że jest ona dużo niższa od średniej ceny z aukcji, która wyniosła 42 CAD/MWh (31,5 USD/MWh), czyli jedynie około 124 zł/MWh.

Cenę na poziomie 21,3 USD/MWh zgłoszono wcześniej w aukcji na energię z farmy wiatrowej o mocy 400 MW, która ma powstać w Arabii Saudyjskiej. Francuska grupa EDF oraz arabski fundusz Masdar, informując kilka dni temu o pozyskaniu finansowania dla tego projektu, podały, że koszt produkcji energii zostanie obniżony nawet do 19,9 USD/MWh.
Natomiast dwa lata wcześniej w Meksyku włoski koncern energetyczny Enel zagwarantował sobie sprzedaż energii w aukcji dla energetyki wiatrowej po cenie wynoszącej jedynie 17,7 USD/MWh.

Niemiej jednak chiński producent elektrowni wiatrowych Goldwind, który ogłosił pozyskanie kontraktu na dostawę turbin na farmę wiatrową w Saskatchewan, zapewnia, że w tym przypadku energia będzie sprzedawana po najniższej cenie na świecie jeśli chodzi o długoterminowe umowy na energię wiatrową.

Dla projektu realizowanego w Kanadzie Goldwind dostarczy 50 bezprzekładniowych turbin o jednostkowej mocy 4 MW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE